iPhone 3G Sahipleri Artık Whatsapp Kullanamayacak

iPhone 3G Sahipleri Artık Whatsapp Kullanamayacak

Son yıllarda SMS'e en ağır darbelerden birini vuran mobil uygulama Whatsapp kendine ait olan eski rekorunu tekrar kırdı. Son olarak Ağustos ayında bir gecede toplam 8 milyar mesaj gönderilen Whatsapp üzerinden geçtiğimiz günlerde bir gecede tam tamına 18 milyar mesaj gönderildi. Toplam dünya nüfusunun 7 milyar olduğunu düşündüğümüzde bahsi geçen rakam gerçekten çok yüksek ve şaşırtıcı.

Whatsapp tarafından yapılan açıklamaya göre yılbaşı gecesi uygulamayı kullanan kullanıcılar toplamda 18 milyar mesaj göndermiş. Bu mesaj trafiğinin 7 milyarı gelen mesajlar arasında yer alırken geriye kalan 11 milyarlık mesaj trafiği ise giden mesajlar bölümünde listelendi.

iOS, Android, Windows Phone, Blackberry ve Symbian gibi tüm mobil işletim sistemleri üzerinde çalışan ve kullanıcıların en çok kullandığı mobil uygulamaların başında gelen Whatsapp tarafından iPhone 3G kullanıcılarına kötü bir haber geldi.

Yapılan açıklamaya göre yeni güncellemelerle birlikte iOS 4.3 işletim sistemi altında çalışmayacak olan Whatsapp, iPhone 3G sahipleri tarafından kullanılamayacak. Bunun nedeniyse iPhone 3G'lerin iOS işletim sisteminin 4.3'e yükseltilememesi olarak gösterildi.

Bu haberle birlikte eminiz ki birçok iPhone 3G kullanıcısı gerçekten çok üzülecektir ve muhtemelen sadece Whatsapp kullanabilmek için mobil cihazlarını değiştirecek olan kullanıcılar bile olacaktır.

CES 2013 Tüketiciği Elektroniği Fuarına Çok Az Kaldı!

YORUMLAR