iPhone 6 Çin'e de Vize Aldı

iPhone 6 Çin'e de Vize Aldı

Apple'ın iPhone 6 akıllı telefonu resmi olarak Çin satışlarına girdi. Şirket, kişisel veri sızıntıları ve güvenlik riskleri şablonunda bölgenin Endüstri Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri sertifikasını lisanslayarak ürünlerini resmi olarak satışa açtı.

Zorlu güvenlik testlerinden geçen iPhone 6, endüstri analizlerinden şaşırtıcı derecede olumlu karşılanarak bölgenin geniş ekranlı akıllı telefonlar kategorisinde piyasaya girmeye hazırlanıyor. Özellikle son zamanlarda çoğu bilişim hizmeti ve akıllı telefon üreticilerinin Çin'de yasaklanmasından sonra Apple da bölgeyle olan bazı güvenlik ihlallerini çözerek Çin'e hizmet vermeye hazır.

Endüstri profesyonelleri Apple'ın Çin'de ayda 4 milyon satacağını düşünüyor. Son çeyrekte şirketin 15.9'luk hasılatı yakalamasıyla zaten piyasada büyük kapılar aralamış iPhone 6'nın Çin'de de yoğun ilgiyle karşılanması bekleniyor. iPhone 6'nın resmi çıkış haftasına katılan bölgelerin dışında kalan Çin'de şimdiden 10 milyonun üzerinde yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satılmış.

Apple'ın rakiplerinden Samsung'un da Çin'de yasaklanması üzerine, bölgede kalan tek akıllı telefon sağlayıcısı lokal kesimlerin dışında Apple olacağa benziyor. Bu açıdan Apple'ın Çin popülasyonuna göre çok yüksek satış rakamlarına ulaşacağı da kaçınılmaz bir gerçek.

iPhone 6 Plus Tamindir İncelemesi

Samsung da Çin'de Yasaklılar Listesine Dahil Oldu


YORUMLAR