iPhone 6 Serisinde Dokunma Hastalığı Başladı

iPhone 6 Serisinde Dokunma Hastalığı Başladı

Eğer sizin de iPhone 6 veya iPhone 6 Plus’ınız dokunmalara tepki vermemeye başladıysa cihazlarınız bu hastalığa yakalanmış olabilir.

Bu hafta teknoloji gündemine düşen bir iPhone sıkıntısı cihaz sahiplerini rahatsız ediyor. Özellikle iPhone 6 ve 6 Plus sahiplerinin yaşadığı “ekrana dokununca tepki alamama” durumu nedense hızla yayılıyor.

Kimi kullanıcı raporlarına göre bu yeni bir durum değil, iPhone 6 serisi çıktığından beri yaşanıyor. Öte yandan ünlü telefon tamir ve test web sitesi iFixit’e göre eskiyen iPhone 6 serisi bu sıkıntıyla kademeli olarak karşılaşabiliyor.  Teknoloji sitesi ZDNet’in raporuna göreyse  "Dokunma Hastalığı" (Touch Diesase) olarak adlandırılan bu sorun, Apple'ın iPhone 6 ve 6 Plus anakartlarının tasarımındaki bir sorundan kaynaklanıyor. Zaman içinde cihazlar gerek kullanımdan, gerekse bir şekilde aldıkları darbelerden dolayı ana kartlarında sıkıntı yaşıyorlar. Anakarta bağlı olan diğer elektronik entegre devreler çalışmıyorlar, bu sebeple dokunmatik ekranlar kesintili olarak ya da veya hiç tepki vermez hale gelebiliyorlar.

Apple’ın Çözümü

Apple'dan Dokunma Hastalığı ile ilgili henüz herhangi bir açıklama gelmedi. iPhone 6 ve 6 Plus'ın garanti süresi tamamlandığından firmanın müşterilerine sadece yeni bir telefon alma seçeneği sunduğu söyleniyor. Diğer yandan bazı üçüncü parti tamir merkezlerinde anakartlarda yapılan bir değişikliğin sorunu giderdiği de söyleniyor.

Apple iPhone 6s serisi 2015'in Android Devlerine Karşı, İşte Karşılaştırma Tablosu

YORUMLAR