iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Geçtiğimiz Hafta Sonu 10 Milyon Satışa Ulaştı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Geçtiğimiz Hafta Sonu 10 Milyon Satışa Ulaştı

Apple'ın lansmanı sonrasında gündemden bir türlü düşmeyen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazlarının hafta sonu başlayan satışında rakamlar 10 Milyona ulaştı. Apple'ın yeni cihazı eleştiri yağmuruna tutulmasına karşın rekor bir satışa ulaşıldı. Bundan önceki rekoru iPhone 5s ve iPhone 5c ile elinde tutan Apple, 9 Milyon cihaz satmayı başarmıştı. 5 Milyon satan iPhone 5 modeli ile kıyaslandığında yeni özelliklerle gelen iki modelin olağanüstü bir ilgi gördüğünü anlamak güç değil.

Apple'ın raporlarına göre daha ilk 24 saat içersinde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus satışları 4 Milyona ulaşmış. Üstelik bu satışlar geçtiğimiz hafta sonu değil, ön siparişin verildiği 12 Eylül Cuma günü gerçekleşmiş olması ayrı bir rekor. 2 yıl önceki iPhone 5 için kaydedilen satış miktarı 2 Milyon düzeyinde kalmıştı. Taleplerin şu anki hazır ürün sayısını aştığını belirten Apple CEO'su Tim Cook, mevcut tablodan son derece memnun görünüyor.

Haftanın son günlerinde Apple, Türkiye'nin de içinde bulunduğu 20 ülkeye daha ulaşmayı hedefliyor. Şu an ülkelerdeki talepler doğrultusunda hangi ürüne yoğunluk vermeleri gerektikleri konusunda hesaplamalara girdiklerini belirten şirket yetkilileri bu verileri basın ile paylaşmaktan kaçındı. Uzmanların görüşüne göre iPhone 6 Plus stoklarının iyice azalmasına rağmen iPhone 6'nın daha çok tercih ediliyor.

iOS 8'in Yeni Özelliği Güvenlik Açıklarına Sebep Olabilir

Apple iPhone 6'ya Acımasızca Davrandılar

YORUMLAR