iPhone 6c Ocak'ta Piyasaya Çıkabilir

iPhone 6c Ocak'ta Piyasaya Çıkabilir

Apple'ın iPhone 5 serisi ile birlikte ortaya çıkardığı daha ekonomik modeli iPhone 5c'den sonra şimdide iPhone 6c'yi gündeme getirdi. iPhone 6 ve 6s serisi ile birlikte klasikleşen 4 inç'lik ekran boyutundna vazgeçerke ekran boyutlarını arttıran Apple, Çin'de yapılan haberlere göre 2016 yılının Ocak ayında iPhone 6c modelini piyasaya sürebilir.

Bir süredir Apple ile haberlerin konusu olan iPhone 6c modeli hakkında henüz yüzde yüz netbir bilgi olmamasına rağmen son zamanlarda bunun üzerine doğrulayıcı olarak pek çok haber yapılmayua başlandı. En son Çin'de duyurulan habere göre ise Apple daha ekonomik ve uygun fiyatlı olan iPhone 6c modelini önümüzdeki Ocak ya da Şubat ayında piyasaya sürmeyi planlıyor. Apple'ın böyle bir hedefi var mı emin değiliz fakat Apple'ın son yıllarda Ocak ya da Şubat ayında ne etkinlik düzenlediğini ne de yeni telefon piyasaya çıkardığını gördük. Yine de bizleri şaşırtıp farklı bir strateji ile iPhone 6c piyasaya sürülebilir.

Apple'ın normalde her sene yeni modelllerini çıkardığı ve aliminyum kasadan oluşan modellerinden farklı olarak C serisinde plastik kaplama kullanması maliyetleri düşürdüğü için cihazın fiyatı da normal iPhone'lara göre daha uygun oluyor. Bunun dışında 4 inç'i geride bıraktı dediğimiz Apple, eğer iPhone 6c'yi çıkartırsa cihaz 4 inç ekranla birlikte gelecek.

Touch ID ve NFC özelliklerini taşıyacak olan iPhone 6c için farklı bilgiler de internete sızmış durumda olsa da Apple'ın bu cihazı ya yapacağı bir etkinlikle ya da sadece internet üzerinden sessiz bir şekilde Ocak 2016'da piyasaya çıkarması muhtemelen. Ocak olmazsa Şubat ayı en iyi ikinci ihtimal.

Bakalım Apple bizleri bir kez daha şaşırtmayı başarabilecek mi?

YORUMLAR