iPhone 6'nın Batarya Ömrü Tartışma Yarattı

iPhone 6'nın Batarya Ömrü Tartışma Yarattı

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus incelemelerinin sıkça yapıldığı bir dönemde cihazları yorumlayan insanları kutuplaştıran en temel konu, özellikle de daha ufak olan cihazın batarya ömrü. iPhone 6 ile yapılan stres testlerinde uzun süreli kullanımlarda bataryanın sergilemiş olduğu performans incelendi. Söylentilere göre iPhone 6, iPhone 5s'ten daha kısa ömürlü çıktı.

Testi gerçekleştirirken 100% ekran parlaklığı ile iki cihazdan video izlendi. iPhone 5s, 10 saat 50 dakikalık bir performans sunarken yeni iPhone 6, 10 saat 19 dakikayla geride kaldı. Öte yandan agresif bir kullanım gerçekleşmediğinde iPhone 6 tek bir şarj ile 2 güne kadar dayanabiliyor.

Şu durumda kesin olan tek şey iPhone 6 Plus modelinin batarya ömrünün biraz daha uzun olması. Daha büyük bir cihazın daha büyük bir bataryaya sahip olması nedeniyle böyle bir sonuç kaçınılmazdı. Erken aşamalarda yapılan testler bize aceleci ve kesin olmayan sonuçlar verse de iPhone 6'nın batarya ömrünün bir önceki nesille kıyaslandığında daha ileri bir seviyeye taşınmadığını söylersek tüketiciyi yanıltmış olmayız. Yanınızda taşıdığınız sürece herhangi bir sorun olmasa da maksimum güç tüketiminde performans ciddi bir ölçüde geriliyor.

iPhone 6 Kamerasının Harika Özellikleri

iPhone 6 Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı

YORUMLAR