iPhone 6s'in Patlama Anı Güvenlik Kamerasında

iPhone 6S patlama anı

Uzun süre sonra bir başka iPhone’un daha patladığı haberleri medyaya yansıdı.

Kutu içinde dururken ansızın alev alan iPhone 6s’in patlama anı, saniyesi saniyesine güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Kan donduran olay, Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletine bağlı Las Vegas kentinde yaşandı. Bir telefon servisinde meydana gelen talihsiz olay sırasında telefonun kutu içerisinde dururken patlaması, eski iPhone bataryalarına dair birçok soru işareti doğmasına yol açtı. 

Olayı yaşayan servis elemanı, müşterinin telefonu bir kutu içerisinde getirdiğini ve “sıcaklık sebebiyle ekranı kırıldı” notunu düştüğünü söyledi. Müşterinin telefonu bırakmasından sonra telefonu masaya koyan talihsiz adam, kısa bir süre sonra patlama sesiyle irkildiğini ve telefonun alev aldığını gördüğünü belirtti. Alevleri görmesinden sonra hızlıca 911’i arayan servis çalışanı, yetkililerden yardım istediğini ve itfaiye ekiplerinin çok kısa süre sonra olay yerine intikal ederek, olaya müdahale ettiklerini aktardı.

Apple tarafından konuyla ilgili herhangi resmi bir açıklama yapılmazken, uzmanlar videonun gerçek olup olmadığına dair yorum yapılamayacağını, yaşananların kurmaca olma ihtimalinin de bulunduğunu dile getirdiler. Buna rağmen videoda yaşananların oldukça gerçekçi görünmesi ve güvenlik kamerası kayıtlarından alınması, gerçek olma ihtimalini güçlendirdi.

Cupertino merkezli teknoloji devi, geçtiğimiz yıl devasa bir batarya değiştirme kampanyası başlatmış ve birçok telefonun bataryasını 29 dolardan 79 dolara kadar değişen fiyatlarla değiştirmişti. iPhone 6s modelinde bugüne kadar genel bir fazla ısınma probleminin yaşanmadığı söylenirken, böylesine olayların devam etmesi durumunda şirketin olaya el atarak, bütün 6s’lerin bataryalarını değiştirebileceği ifade edildi.