iPhone 7 En Çok Satan iPhone Olabilir

iPhone 7 En Çok Satan iPhone Olabilir

iPhone 7 hakkında söylentilerin ve tahminlerin ardı arkası kesilmiyor. Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen telefon için ortaya atılan yeni iddiaya göre iPhone 7, en çok satan iPhone modeli olma potansiyeline sahip.

Bütün her şey iPhone 6 ve iPhone 6S satışlarında yaşanan düşüşün ardından başlamıştı. Apple'ın gerileyen satışlarını tekrar zirveye çıkarmak için iPhone 7'yi bir an önce piyasaya sürmek istediği söylenmişti. Ardından Tim Cook, iPhone 7'den çok umutlu olduğu ve harikalar yaratacağını söylemiş ve ilk gazı vermişti. Bu açıklamanın ardından yeni modele dair söylentiler ve sızıntıların önünü kimse alamadı.

Telefon dünyasına dair analizlerde bulunan BMO Capital Markets isimli şirketin çalışanlarından Tim Long, yaptığı market araştırmalarından sonra bir makale yayınladı. Long yazısında, iPhone 7'nin en çok satan iPhone modeli olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini söyledi. Long, bu öngörüsünü telefonun çok iyi özelliklere sahip olmasına değil, iPhone kullanıcılarının telefonlarını yenileyeceklerine olan inancına bağlıyor.

Yayınlanan farklı raporlara göre iPhone 6 serisinin iPhone modelleri arasında kullanım oranı yüzde 23, bu da hala birçok iPhone kullanıcısının eski modelleri kullanmaya devam ettiğinin bir işareti. Fakat, Long'a göre eski modelleri kullanan birçok iPhone sever, iPhone 7 ile birlikte telefonlarını yenileyecekler. Daha doğrusu telefonlarını yenileme ihtiyacı hissettiklerinden dolayı iPhone 7'ye geçme kararı alacaklar.

Tim Long'un yaptığı araştırmalara göre, 120 milyon iPhone kullanıcısı telefonlarını yenilemeye hazırlanıyor. Eylül ayında bütün bu sayının birden iPhone 7'ye geçmeyeceği düşünülüyoar. Ancak 100 milyona yakın kişinin cihaz çıktıktan sonra ilk aylarında iPhone 7 alabileceği de belirtiliyor.

Rakamların çok yüksek olduğu aşikar. Apple bile olaya Tim Long kadar iyimser bakmadığından, telefonun üreticisi olan Foxconn'a 78 milyon adet iPhone 7 siparişi vermişti. Ayrıca 78 milyonluk bu siparişin hepsi de bir anda yapılmayacak. Siparişin bir kısmı ise 2017'ye sarkacak. 

iPhone 7 Robotlar Tarafından Yapılacak

iPhone 7 Tasarımı 3D Modellemesiyle Karşımızda

iPhone 7s Hiç Çıkmadan iPhone 8 Çıkabilir

YORUMLAR