iPhone 7 Sahibinin Yüzünde Patladı!

iPhone 7 Sahibinin Yüzünde Patladı!

Görünen o ki Apple, patlayan iPhone 7 haberleriyle Note 7'nin şöhretini elinden almaya çalışıyor. Son yaşanan olayda bir iPhone 7 patladı ve sahibini yaraladı. Samsung, Galaxy Note 7'yi piyasaya sürdüğünde bu telefonda yaşanan batarya problemi nedeniyle Note 7'lerin durduğu yerde alev aldığına, patlayarak maddi zarara sebep olduğuna tanık olmuştuk. Hatta durum o kadar ciddiydi ki Samsung, Galaxy Note 7'leri geri çağırmış ve nihayetinde Note 7 üretimini durdurmuştu. Bu durum Samsung'un büyük bir itabar kaybetmesine ve hisse senetlerinin düşmesine sebep olmuştu. Apple'ın son amiral gemisi iPhone 7'de de benzer bir durumun yaşanması dikkatleri çekti.

Çin'de yaşanan olayda bir iPhone 7 kullanıcısı elindeki iPhone 7 ile video çekerken telefon aniden patlamış. Olayın ciddi yönü ise patlayan telefondan sıçrayan cam parçalarının iPhone 7'yi kullanan adamın yüzünde yara bırakmış olması:

Yaşanan olayda iPhone 7'nin adeta bir el bombasına dönüşmüş olması dikkat çekiyor. Paylaşılan bilgilere göre kazayı geçiren iPhone 7 kullanıcısı yerel Apple satış ekipleriyle iletişime geçmiş, ekip de durum hakkında bilgileri Apple genel merkezine ileteceklerini ve patlayan iPhone 7'yi genel merkeze göndererek inceleteceklerini söylemiş.

Yaşanan olayın bir diğer ilginç yönü de patlamanın ciddi boyutta olması ve etrafa cam parçaların sıçraması. Daha önceden telefonların alev aldığını ve patladığını, fakat etrafa parçalarının dağılmadığını görmüştük. Bu durum Apple'ın başının Samsung'dan daha da ciddi bir derde girmesine sebep olabilir.

Bakın Galaxy Note 7 Fiyaskosu, Samsung’a Ne Kadara Patladı

YORUMLAR