iPhone 7'den Önce Super Mario Run, iWork ve Pokemon Go Tanıtıldı

iPhone 7'den Önce Super Mario Run, iWork ve Pokemon Go Tanıtıldı

Apple'ın San Francisco'da düzenlediği iPhone 7 etkinliği muhteşem bir açılışla başladı. Apple Music ve AppStore istatistiklerinin verilmesiyle başlayan etkinlik oldukça eğlenceli bir yere gitmeye başladı. James Corden'lı Carpool Karaoke videosundan sonra Tim Cook'un sahneye çıkması ve dudak uçuklatan rakamların ardından yeniliklerde duyurulmaya başladı. Bunlar şimdilik efsane oyunun iOS platformuna uyarlanmış hali Super Mario Run, Apple'ın resmi eğitim uygulaması iWork ve Apple akıllı saatlerinde kullanılacak olan Pokemon Go oldu. 

Super Mario Run Duyuruldu

Büyük bir sunumun olacağını bekliyorduk ama oldukça heyecan verici olacağını beklemiyorduk. Çocukluğumuzun efsanesi, Nintendo'nun gözbebeği Super Mario iOS platformu için bir platform oyunu haline getirildi ve ortaya Super Mario Run çıktı. Miyamoto'nun katılımıyla başlayan sunumda oyun hakkında bilgiler verildi. Normal ve birden fazla kişiyle oynanabilecek olan oyun, mobil cihazlarda kurulan Pokemon Go hakimiyetini yıkacak gibi görünüyor diyebiliriz.

Ardından iWork Tanıtıldı

Super Mario Run'ın ardından bir de resmi Apple uygulaması olan eğitim hizmeti iWork tanıtıldı. Bu uygulamada öğrencilerin gelişimi için her şey bulunuyor. Projeler herkese veya özel olarak paylaşabiliyor, gerçek zamanlı değişiklik yapılabiliyor ve bir eğitim uygulamasında bulunması gereken tüm özellikleri içerisinde barındırıyor.

Pokemon Go Apple Watch'a Geliyor

Biz de nereden çıkacak diye bekliyorduk. Rekor üstüne rekor kıran Pokemon Go, beklendiği üzere bir akıllı saatte yerini alıyor ve yeni Apple Watch'da bulunuyor. Oyunda bulunan Pokestop toplama, beliren pokemonları görme veya karakter bilgilerine erişebilme gibi pek çok opsiyonu saat üzerinden gerçekleştirebileceğiz. 

Tanıtımdan gelen bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, takipte kalın. 

YORUMLAR