iPhone 7'nin Dumanı Tüterken iPhone 8 Dedikoduları Ortaya Çıktı

iPhone 7'nin Dumanı Tüterken iPhone 8 Dedikoduları Ortaya Çıktı

iPhone 7 piyasaya sürüleli henüz bir hafta bile olmamışken iPhone 8 dedikoduları başladı. İnovasyon uzmanları henüz dumanı tüten iPhone 7'lerin özelliklerine bakarak gelecek hakkında yorumlarını belirtiyorlar. Endüstri gözlemcileri ve tüketicilerin beklentileri de harmanlanarak çıkarılan bir liste gerçeğe yakın olmasıyla dikkat çekiyor. 

İşte iPhone 8'de görebilmemizin mümkün olduğu 8 özellik: 

1- Kablosuz Şarj

Apple iPhone 7 ile birlikte 3.5mm kulaklık jakını kaldırınca kablosuz şarj mı geliyor haberleri çıkmaya başlamıştı. Daha önce Apple'dan bu tip radikal kararlar görebiliyorduk ama alınan kararların ne gibi yenilikler getireceği pek konuşulmuyordu. iPhone 8 ile birlikte Apple uzaktan şarj etme teknolojisini bizlerle buluşturabilir. Hatta şirketin bununla ilgili 2010 yılında bir patent başvurusu yaptığına dair bilgilerde var. 

2- Yüzde 100 Suya Dayanıklılık

Apple'ın 6 Eylül'de yaptığı bir patent başvurusuna dayanan bu bilgi, suya dayanıklılığı maksimuma çıkaracak bir teknolojinin habercisi olabilir. 

3- Seramik Edition

Apple Watch'larda gördüğümüz özel üretim seramik tasarımdan haberiniz var değil mi? Apple iPhone 8'in seramik edition versiyonunu çıkarabilir. Dört kat daha sert bir cihaza sahip olmak isteyenlerin gözü aydın olsun efendim. 

4- A11 İşlemci ve Geliştirilmiş Hız

Bu artık olmazsa olmaz diyebiliriz. Fakat biraz iddialı olacak ama A10 işlemci bile tüm rakiplerini ezip gezerken A11 işlemcinin hızının nasıl olacağını tahmin edemiyorum. Sanırım Apple, "bu telefonu aldıktan sonra önümüzdeki 5-6 sene hiçbir şeye ihtiyaç duymayacaksınız." diyebilir. 

5- Yeni Kıvrımlı Ekran

Apple'ın uzun zamandır yeni bir tasarım üzerinde çalıştığına dair söylentiler dolaşmakta. Gerek yazılımdaki tasarım gerekse cihaz tasarımında yenilikçi bir şey görür müyüz bilmiyorum ama söylentilere göre şirket kıvrımlı ekran üzerinde çalışıyor. 

6- OLED Ekran

Bazı kaynaklar Apple'ın OLED ekranlar için tedarikçilerle anlaşma sağladığını bildiriyor. iPhone 8'de kullanılır mı bilmiyoruz ama kullanılırsa müthiş olacaktır. 

7- Geliştirilmiş Home Tuşu

Gelecek nesillerde Home Tuşu'nun etrafında aynı saatlerde olduğu gibi kollar olacağı söyleniyor. Saatlerimizde saati ayarlamak için çevirerek kullandığımız bir çıkıntı var, işte home tuşunun çevresinde bundan düşünün. Ya da daha spesifik bir örnek verelim: Gear S3'lerde menü geçişlerini sağlayan metaryelin Home Tuşu'nun çevresinde olduğunu hayal edin. Bu çok hayalperest demeyin, Apple'ın yaptığı bir patent başvurusunda bu teknolojiye benzer bir yapı bulunuyor. 

8- iOS 11

Apple 10. yılında iOS 11 ile muhteşem yenilikler getirebilir. Daha doğrusu bizim beklentimiz bu yönde. Ne gibi geliştirmeler yapılır bilemiyoruz ama gözle görülür tasarım değişiklikleri hiçte şaşırtıcı olmaz.

Suya Temas Eden iPhone 7'leri Şarj Etmeden Önce 5 Saat Bekleyin!

YORUMLAR