iPhone 8 Gelecek Yıl 3 Farklı Cihazla Çıkış Yapabilir

iPhone 8 Gelecek Yıl 3 Farklı Cihazla Çıkış Yapabilir

Apple'ın son telefonu iPhone 7'ler henüz yeni tanıtılmışken şirketin bir sonraki telefonu olacak olan iPhone 8 hakkında bilgiler gelmeye başladı. Farklı bir tasarım ile geleceği neredeyse kesinleşen iPhone 8, şimdi de 3 farklı ekran boyutuyla gelebilir söylentisiyle ilgi çekiyor.

Apple'ın gelecek yıl çıkarması beklenen yeni telefonu iPhone 8 hakkında dedikodular birer birer yayılmaya başladı. Önümüzdeki yıl şirketin 10. yılı olması nedeniyle farklı bir tasarım ile karşımıza çıkması beklenen telefon, şimdiden merak uyandırmaya başladı. Bu merakı bir nebze dindirmek isteyen Tayvanlı Nikkei Asian Review sitesinin aktardığına göre iPhone 8'ler üç farklı ekran boyutuyla karşımıza çıkacak. Cam arka yüzeye sahip olacağı da söylenen telefonların daha pek çok yeniliğe sahip olacağı da belirtiliyor.

iPhone 8'ler 4,7, 5 ve 5.5 inç Ekran Boyutlarıyla Gelebilir

Nikkei Asian Review'in ortaya attığı iddiaya göre, iPhone 8'ler başlıkta da belirttiğimiz gibi 4.7", 5" ve 5.5" ekran boyutlarına sahip olarak 3 farklı şekilde tanıtılacak. Aktardığı bilgilerin gizli tedarikçilerden elde edildiğini de belirten site, aynı zamanda telefonların arkasında cam yüzeyin olacağını da söylüyor. 4.7" ve 5" ekran boyutuna sahip telefonlarda LCD, daha gelişmiş olan 5.5" modelde ise OLED teknolojisinin yer alacağı da belirtiliyor. Telefonların cam tasarımlarını Lens Technology ve Biel Crystal Manufactory'in üstleneceği açıklandı.

Öte yandan önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen telefonun tasarım anlamında tamamen farklılaşacak. Ayrıca yıllardır fiziksel olarak kullanılan Home Tuşu'nun ekrana entegre edilmesi de bekleniyor.

Apple “Hello Again” Etkinliği ve MacBook Pro Tanıtımı Detayları

Apple, iPhone 6 Plus’ın Dokumatik Ekran Sorunu Yüzünden Dava Edildi!

YORUMLAR