iPhone 8 Googleladık! (iPhone 8 Hakkında Her Şey)

iPhone 8 Googleladık! (iPhone 8 Hakkında Her Şey)
Apple iPhone 8 ne zaman çıkacak, çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri, plus çıkacak mı, amerika fiyatı, ekranı, boyutu, tasarımı, kamerası ve renkleri ile ilgili soruları cevapladık. Yeni model iPhone X adıyla çıkabilir mi açıkladık. 

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak

iPhone 8 ne zaman çıkacak en önemli soruların başında geliyor. 12 Eylül tarihinde Türkiye saatiyle 20:00'da yapılacak lansmanla tanıtılacak olan iPhone 8 ilk olarak Amerika'da tahminen 7-10 gün sonra satışa sunulacak. 2-3 hafta sonra Avrupa'da satışa sunulur. Devamında ise diğer ülkeler ve Türkiye'de satışa sunulacaktır.

iPhone 8 Fiyatı

Şu anda en son sızıntılara göre Amerika'da iPhone 8 fiyatı 900$ üzerinde 1200$ altında olacak. Bu fiyat Avrupa'da 900€ üzerinde olacaktır. Dolayısı ile ülkemizde yaklaşık 5000 ile 6000TL aralığında satışa sunulacaktır.

iPhone 8 Plus Fiyatı

Apple tarafından sızdırılan bir Plus modeli şu anda yok. Kaldı ki internette dolaşan tasarıma bakınca iPhone 7 kasasına şu anki iPhone 7 Plus ekranının sığdığını görebiliyoruz. Bu sayede Plus modeline olan ihtiyaç da sonlanmış olacak.

iPhone 8 İnceleme

Lansmandan sonra satışa sunulduğu zaman biz de üzerimize düşen görevi yapıp detaylı iPhone 8 İnceleme videsu ile karşınızda olacağız.

iPhone 8 Özellikleri

Apple iPhone 8 ile uzun zamandır en büyük ilerlemeyi kaydedecek. Öncelikle Steve Jobs'dan kalan son miras sayılabilecek olan home butonunun yeni iPhone'da olmayacak olması şu ana kadar sızan en büyük bilgiydi. Bunun dışında ekranın tüm kasayı kaplayacak ve kasanın arka tarafının da artık cam olacak olması büyük değişikliklerden diğerleri.

iPhone 8 Ekran

iPhone 8'de yepyeni bir ekran kullanılacak. Bu ekranın kasaya oranı büyük ihtimalle %80 üzerinde olacak. Eksi yanı ise artık home butonunu göremeyeceğiz. Apple bu konunun çözümünü nasıl bulacak şu anda bilemiyoruz. Fakat 3D Touch aktif rol oynayacak gibi duruyor.

iPhone 8 Batarya

iPhone 8'in kasası büyük ihtimalle iPhone 7 ile aynı boyutlarda olacak. Pil kapasitesi de büyük ihtimalle iPhone 7 ile aynı olacak. Büyüyen ekranın enerji ihtiyacını nasıl karşılayacağı şu anda meçhul olsa da yapacağımız testlerde göreceğiz.

iPhone 8 Kamera

iPhone 8 Kamerası büyük ihtimalle iPhone 7 Plus modelinde kullanılan kamera ile aynı özelliklerde olacak. Tek farkı sızan görüntülerde yatay yerine dikey olarak konumlanmış olması olacak.

iPhone X

Şimdi de geldik en büyük iddaya. Tanıtıma 4-5 gün kala sızdırılan iPhone kutusunda iPhone X yazıyor olması tüm Dünya'nın aklına aynı soruyu getirdi. Acaba yeni modelin adı iPhone X mi olacaktı? Tüm bu soruların kesin cevaplarını 12 Eylül akşamı saat 20:00'da göreceğiz.

iPhone 8 Ne Zaman Çıkacak ve Fiyatı Ne Kadar Olacak?

iPhone X'in Kutusu Sızdırıldı! iPhone 8 Yerine iPhone X mi Geliyor?

iPhone 8 Hakkında Önemli Bir İddia Daha Ortaya Atıldı

YORUMLAR