iPhone 8 İçin Kablosuz Şarj İddiaları Güçleniyor

iPhone 8 İçin Kablosuz Şarj İddiaları Güçleniyor

Gelecek yıl tanıtılması beklenen iPhone 8'in en önemli özelliklerinden birinin kablosuz şarj olacağı iddia ediliyor. Teknoloji basınında konuyla ilgili çok sayıda söylenti var ve yeni yayınlanan bir rapor, kablosuz şarj iddialarını güçlendiriyor. Fast Company'nin yayınladığı bilgilere göre, Apple tedarikçilerinden Dialog, kablosuz şarj şirketi Energous'a yatırım yaptı. 

Teknoloji şirketlerinin yaptıkları kadar, onların tedarikçilerinin çalışmalarını da yakından takip etmek gerekiyor. Çünkü bu tedarikçiler, büyük şirketlerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapıyorlar ve yeni cihazlarda bu çalışmalar kullanılıyor. Apple'ın tedarikçilerinden Dialog'un, Energous'a yatırım yapması da uzun zamandır beklenen kablosuz şarj etme özelliklerinin anlatımına uyuyor. Elde edilen bilgilere göre Dialog, Energous'a 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptı ve güçlerini birleştirdi. 

Energous şirketini bilmeyen için hemen anlatalım; şirket, cihazları şarj etmek için radyo frekansları kullanan bir kablosuz şarj teknolojisi üretiyor. Bu da bir şarj kablosu kullanmak yerine, 4.5 metre uzaklıktan cihazların şarj edilebilmesine olanak tanıyor.

Bu yatırımın, Apple'ın bir sonraki amiral gemisi iPhone 8'de kullanabileceği kablosuz şarj özelliği ile bir alakası var mı yakında göreceğiz. Bu zamana kadar kablosuz şarj ile ilgili çeşitli patentler üreten şirket, iPhone 8 ile çığır açabilir.

Apple, iPhone 8’den Sonra On Yıl Daha Yan Gelip Yatabilirmiş!

iPhone 8 Tarihin En Çok Satan iPhone'u Olabilir

YORUMLAR