iPhone 8 Ön ve Arka Kamerası 4K/60 FPS Video Çekecek!

iPhone 8 Ön ve Arka Kamerası 4K/60 FPS Video Çekecek!

Apple’ın HomePod ürün yazılımının geçtiğimiz günlerde açığa çıkması, iPhone 8 hakkındaki söylentileri arttırmıştı. Tasarım ve yüz tanıma teknolojilerini içeren kodların çözülmesinin üzerinden henüz geçmemişken şimdi başka bir özellik daha açığa çıktı.

Portekizli haber sitesi iHelp, iPhone 8’in hem ön hem de arka kamerasının 60 karede 4K video çekim kapasitesine sahip olacağını gösteren kodu buldu.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görülen kod, iPhone 8’in 60 FPS'de 4K video desteğine sahip olacağını gösteriyor. Bunun sebebi, her iki satırda belirtilen "ön" ve "arka" kod terimleri. Bu durum bizlere, her iki kameranın da 4K/60 FPS kayıt özelliğine sahip olabileceğini düşündürüyor.

iPhone 7 ve 7 Plus’ta 4K video desteği arka kamerada ve yalnızca 30 FPS. Ayrıca iPhone 7’nin ön kamerası 1080p’den fazla kaydı desteklemiyor, ancak yeni iPhone modelinde bu sorun aşılacakmış gibi duruyor. Bunun yanı sıra Apple'ın HEVC dosya türüne geçişi sonrasında görünüşe göre 4K video dosya boyutlarını oldukça düşürecek.

iOS 11’de AR(Artırılmış Gerçeklik) teknolojisi kullanacağını açıklayan Apple, ön ve arka kameralarda 4K desteğini sunarsa çok daha kaliteli bir AR deneyimi sunabilir.

iPhone 8 Tasarımı Bir Defa Daha Sızdı

Doğrulandı! İşte iPhone 8’in Ekran Tasarımı

iPhone 8, 3D Lazer Teknolojisiyle Geliyor!

YORUMLAR