iPhone 8'in Boyutu iPhone 7'den Büyük Olacak

iPhone 8'in Boyutu iPhone 7'den Büyük Olacak

Apple’ın onuncu yılına özel piyasaya sürülecek olan ve yılın en merak edilen akıllı telefonu olan iPhone 8’e ilişkin ortaya atılan sızıntılara bir yenisi daha eklendi. Ortaya çıkan yeni görselde iPhone8 ve iPhone 7 yan yana duruyor. Görselde iPhone 8’in boyut olarak iPhone 7’den daha büyük olduğu açıkça görülüyor.

Görsellerde iPhone 8’in boyutu 143.59 x 70.94 x 7.57 mm iken iPhone 7’nin boyutu 138.3 x 67.1 x 7.1 mm olarak belirlendi. Rakamlar da gösteriyor ki iPhone 8, serinin bir önceki telefonundan hem daha geniş hem de daha uzun olacak. Ayrıca iPhone 8’in daha yüksek kapasiteli bir pile olanak tanıması açısından daha kalın da olabileceği gözlendi. Ancak pil kapasitesi bu noktada bilinmezliğini koruyor.

iDropNews’de ortaya çıkan bu yeni görsel iPhone 8’in iPhone 7’den daha büyük olacağını belgelemiş oldu. Ancak iPhone 8 boyut olarak iPhone 7 Plus’dan daha küçük olacak. Buna ek olarak fiziksel ana ekran tuşundan arınan iPhone 8 daha geniş bir OLED ekrana da sahip olacak.

Benjamin Geskin tarafından ortaya atılan bir diğer görselde diğerine benzer olarak iPhone 8, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile kıyaslandı. Benzer şekilde boyut olarak iPhone 8, Galaxy S8’den büyük iken Galaxy S8 Plus’dan küçük olarak görüntülendi.

iPhone 8'in 'Touch ID' Yeri Belli Oldu

iPhone 9 Söylentileri Şimdiden Başladı

YORUMLAR