iPhone 8’in Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 8’in Fiyatı Belli Oldu!

iPhone 8 hakkındaki iddialar gelmeye devam ediyor. 12 Eylül’de tanıtılması beklenen Apple’ın yeni amiral gemisinin fiyatı hakkında, Amerika’nın en saygın gazetelerinden biri olan New York Times’tan önemli bir iddia geldi. Habere göre iPhone 8’in fiyatı 999 dolar olacak.

Gelen haberlere göre iPhone 8, Apple’ın şu ana kadar ki en pahalı iPhone’u olacak. New York Times’ın yayınladığı habere göre, çerçevesiz ekran ve kızılötesi yüz tanıma özelliklerine sahip olacak yeni iPhone, 999 dolardan satışa çıkacak. Bu fiyat iPhone 8’in, standart bir iPhone fiyatından 350 dolar daha yüksek olduğunu gösteriyor. Apple, son olarak iPhone 7 için 649 dolar, iPhone 7 Plus için ise 769 dolar etiket fiyatı belirlemişti.

Apple’ın bu zammının arkasında, yeni amiral gemisinin şuana kadar ki en iddialı iPhone modeli olması yatıyor. Uçtan uca çerçevesiz ekran, kızılötesi yüz tanıma ve kablosuz şarj gibi teknolojilerin telefonunun üretim maliyetini arttırdığı söyleniyor.

Apple’ın gelecek ay tanıtacağı iPhone 8’in en az 1.000 dolar olacağı yönünde haberler yapılıyordu. New York Times’ın bu haberi çıkan spekülasyonları doğrulayan türden.

Yapılan haberde ayrıca Apple’ın üç farklı iPhone modeli daha tanıtacağı yer aldı. Biri iPhone 8 olmak üzere iki tane daha yeniden tasarlanmış iPhone modelinin yer alacağını söyleyen gazete, Apple’ın yüksek fiyatı diğer iPhone modelleriyle dengelemek istediğini ifade etti.

Times bununla birlikte, yeni iPhone modelinde kablosuz şarj ve yüz tanıma teknolojisinin yer alacağını doğrularken, Home tuşunun da kalkacağını iddia etti.

Apple, yeni iPhone modelinde yürüttüğü fiyat politikasıyla belki de satışları biraz aşağıya çekip arzı daha iyi yönetmek istiyor olabilir. Ancak şu bir gerçek ki, yapılan bu zamla beraber iPhone 8’in Türkiye fiyatı tahminlerin çok üstünde olabilir.

iPhone 8’in fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

iPhone 8 Çok Yakında Tanıtılabilir

iPhone 8, Foxconn Üretim Bandında Görüntülendi

iPhone 8 Renkleri Belli Oldu

YORUMLAR