iPhone 9 Söylentileri Şimdiden Başladı

iPhone 9 Söylentileri Şimdiden Başladı

Eğer iPhone 8 söylentileri konusunda zirvenin zorlandığı günleri yaşadığımızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz; çünkü daha bir sonraki nesil duyurulmadan iPhone 9 için şimdiden söylenti haberleri çıkmaya başladı. 

iPhone 7S ve iPhone 8'den sonrası için dedikodular üreten bir grup, 2018'in sonbahar aylarında duyurulacağı tahmin edilen iPhone 9 için şimdiden yeni bilgiler ortaya attılar. Korean Herald ve Mac Rumors gibi daha önce yaptıkları haberlerin bir kısmının doğru çıktığını gördüğümüz bazı mecralar, sonraki nesil olarak adlandırılabilecek iPhone'nun oldukça büyük bir OLED ekranla geleceğini duyduklarını söylediler.

Tedarik zincirinde çalışan bazı kaynaklardan elde edildiği söylenen bu bilgilere göre; iPhone 9, 5.28-inch ve 6.46-inch boyutlarında olacak. Halihazırda satın alınabilen iPhone 7 4.7-inch, iPhone 7S Plus ise 5.5-inch boyutlarıyla piyasaya çıkmışlardı. Bu iki modelle mukayese edilirse, devasa boyutlara sahip telefonlarla karşılaşmamızın muhtemel olduğu da belirtildi. 

Yakın zaman önce Samsung ve Apple büyük bir anlaşma imzalamış ve Apple, Samsung'a 180 milyon adetlik OLED ekran siparişi vermişti. Bu haberlerin ortaya çıkmasını sağlayan kaynakların da bu siparişin işlenmesine başlandığı noktalarda çalışan kişilerden bir tanesi olduğu ve bu sebeple ekranların boyutlarıyla ilgili direkt olarak bilgi sahibi olduğu da söylendi.

iPhone 8 Beklenildiği Kadar Pahalı Olmayabilir!

iPhone 8'in Tasarımına Dair En Güçlü İddia Ortaya Çıktı

iPhone 8'in Yeni Konsept Tasarımı Cihaz Hakkında Bilgiler Veriyor

YORUMLAR