iPhone 9'un Fiyatı 10 Bin, iPhone XS Plus 15 Bin Lira Olabilir

Önümüzdeki Salı günü (12 Eylül) yepyeni üç iPhone modelini kullanıcılara sunucak olan Apple'ın fiyatlandırma listesi sızdırıldı. Sızdırılan fiyatlandırmalara göre en pahalı cihaz iPhone XS Plus'ın 15 bin TL'ye kadar çıkması bekleniyor.

12 Eylül Salı günü 2018 model iPhone'larını duyuracağını açıklayan ABD'li üretici, fiyatlandırma konusunda rekor kıracak gibi gözüküyor. Akıllı telefon tarihinin en pahalı fiyatlandırmasını yapacağı dile getirilen Apple'ın artan döviz kuru karşısında ülkemizde de bir hayli pahalı olacağını söyleyebiliriz.

iPhone 9, iPhone XS ve iPhone XS Plus ismindeki üç modelini sunması beklenen Apple'ın en ucuz modeli iPhone 9 olacak. Başlangıç fiyatının 699 dolar olacağı düşünülen cihazın bir üst seviyesinde ise 799 dolar ile iPhone XS modeli bulunuyor. Şirketin 2018 yılındaki en pahalı sürümü ise 999 dolar başlangıç fiyatıyla iPhone XS Plus olacak.

Son zamanlarda yapılan zamlar ve döviz kuruna bağlı kalarak yeni iPhone'ların ülkemizde bir hayli pahalı olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. iPhone 9'un satış fiyatı 10 bin TL, iPhone XS'in satış fiyatı 12 bin TL ve iPhone XS Plus'ın satış fiyatı ise 15 bin TL olacağı düşünülüyor.

Peki ya sizce bu fiyatlardan iPhone almak mantıklı mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!

Kaynak: Milliyet

 

YORUMLAR