iPhone İçin Resmi Google Adsense Uygulaması Yayınlandı

iPhone İçin Resmi Google Adsense Uygulaması Yayınlandı

Google Adsense’in web sitesi sahipleri arasında ne kadar popüler olduğunu biliyoruz. Zira en güvenilir ve organize gelir elde etme kaynaklarından birisi olan Google Adsense servisi maalesef şimdiye dek mobilden pek verimli olarak yönetilemiyordu. Bunun sebebi ise hem resmi bir uygulamasının olmaması hem de üçüncü parti uygulamaların yeterince iyi sonuçlar verememesiydi. Anlaşılan o ki Google bu gidişata bir dur demek istedi ve geçtiğimiz haftalarda Android için yayınlanan resmi uygulamanın ardından şimdi de iPhone ve iPad için resmi Google Adsense uygulamasını yayına aldı.

Uygulama sayesinde hesabınızdaki reklamlara ve sitelere dair tüm raporları ihtiyaç duyabileceğiniz şekilde alabiliyorsunuz. Ancak maalesef hesabınıza dair değişiklikler yapabilme gibi seçenekler yer almıyor ve bu konuda yine masaüstü web sürümünü kullanmak zorunda kalıyoruz. Yine de gün için doğru şekilde gelir raporları elde etmek isteyenler için iyi bir haber olduğuna inanıyorum. Google’dan beklendiği üzere ücretsiz olarak dağıtılan uygulama elbette zaman içerisinde güncellemeler ile daha fazla özelliğe kavuşacaktır. 

Tasarım olarak yine bir Google klasiği olarak sade ve anlaşılır menüler içeren uygulamanın genel yapısı bir iOS uygulamasından ziyade Android uygulamasını andırıyor. Eğer uygulamayı kullanmak isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak uygulama sayfasına ulaşabilirsiniz.

SSD'lerinizden tam performans alın

YORUMLAR