iPhone Kamerasının Bu Kadar İyi Olması Tesadüf Değil

iPhone Kamerasının Bu Kadar İyi Olması Tesadüf Değil

Android ve iOS karşılaştırması yapıldığında savaştan Android galip çıkmasına rağmen söz konusu kamera olduğunda her zaman kazanan iPhone oluyor. Uzun süredir kamera konusundaki başarısını bırakmayan Apple'ın bu başarıyı elde etmesinin arkasındaki sebep ortaya çıktı.

Kendi fiyatında ve özelliklerindeki telefonlar ile bile kıyasladığınızda kamera konusunda öne geçen iPhone'lar bildiğiniz üzere üst segment akıllı telefonlar olarak nitelendiriliyor. Özellikle ülkemizde olmak üzere uçuk fiyata sahip olan iPhone'lar buna rağmen her yıl yeni modelleri ile satış rekorları da kırıyor. Sırf kamerası için bile alan kullanıcıların olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Peki bu iPhone kameralarının olayı nedir? Neden bu kadar iyiler diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. iPhone üzerindeki her detaya çok önem veren Apple, sadece iPhone'lar üzerinde kullanılacak kameraların seçimi ve geliştirilmesi için 800 kişiyi çalıştırıyor.

Neredeyse 1000 kişinin üzerinde çalıştığı iPhone kameraları belirli evrelerden geçerek sürekli olarak testlere sokuluyor ve üretimden önce en iyi haline getiriliyor. iPhone kamera modülü içerisinde toplam 200 farklı parça bulunuyor ve Apple bu parçaların her birininin geliştirilmesinden daha iyi olmasına kadar pek çok kişinin üzerinde çalışmasını istiyor.

Bir kamera ile yapılması gereken aklınıza gelebilecek tüm testler yapılıp ikna olunduğunda ise ürünler karşımıza iPhone kamerası olarak çıkıyor.

Sizce de iPhone'ların kameraları her zaman Android'den daha iyi olmadı mı?


YORUMLAR