iPhone Kamerasının Zaman İçindeki Gelişimi

iPhone Kamerasının Zaman İçindeki Gelişimi

2007 yılında ilk iPhone’un piyasaya sürülüşünden beri cihazda her zaman daha iyiye ve daha kötüye giden özellikler bir şekilde yer aldı. Ancak bunların içerisinde bir tanesi her zaman daha iyiye giderek kullanıcılara iyi bir kullanım deneyimi sundu: kamera.

Camera+’dan Lisa Bettany, sırasıyla iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S ve iPhone 5 ile görüntüler çekerek nesilden nesile kamera kalitesindeki artışı görüntülemiş oldu. Oldukça yakın sayılabilecek bir mesafeden çekilen fotoğraflardaki ciddi farkları görmek mümkün ve anlaşılan o ki Apple iPhone’un kamerası üzerinde oldukça sıkı çalışıyor.

Bettany’nin yaptığı açıklama şu şekilde oldu:

“Çekimlerdeki detaylardan belli olduğu üzere, iPhone 5 çok daha kesin ve beyaz dengesi, kontrastı ve doygunluğu doğru fotoğraflar çekiyor.” Fotoğrafları farklı ortamlarda farklı özellikleri test etmek için çeken Lisa Bettany böylece detaylı bir şekilde sonuçlara ulaşabilmiş.

Özellikle iPhone 3GS’den önceki modellerde kameranın oldukça sorunlu olduğunu görebiliyoruz ancak Apple sonraki modellerde her zaman daha iyi bir görüntü yakalayarak kullanıcılara en iyi fotoğraf çekme deneyimini yaşatmaya çalışıyor. Bir sonraki iPhone modelinde bu kalitenin ne düzeye geleceği ise merak edilenler arasında yer alıyor.

Google yine sürpriz bir oyunla karşımızda

YORUMLAR