iPhone Kazanmak İçin Adını iPhone 7 Olarak Değiştirdi

iPhone Kazanmak İçin Adını iPhone 7 Olarak Değiştirdi

Apple'ın son amiral gemisi iPhone 7 artık sadece bir akıllı telefon değil, o kendi hayatı olan, konuşabilen, hissedebilen bir insan. iPhone 7 özellikle ülkemizde el yakıyor. Telefonun kendi fiyatı yurt dışında çok yüksek olmasa da ülkemizdeki ek vergiler telefonun fiyatının katlanmasına sebep oluyor. Hatta Amerika'ya yolculuk ederek iPhone 7 alıp Türkiye'ye dönmek daha ucuza bile gelebiliyor. Hal böyle olunca yurt dışına çıkamayan vatandaşlarımız iPhone 7 alabilmek için evi arabayı satıp kredi çekebiliyor, böbrek satma yoluna başvurabiliyor. Anlaşılan o ki bu işin çok daha zahmetsiz ve ekonomik bir yolu varmış.

Ukrayna'da düzenlenen bir yarışmada ödül olarak iPhone 7 belirlenmiş. Normalde ülkede 850 dolarlık satış fiyatına sahip olan telefonu kazanmak için harekete geçen 20 yaşındaki Olexander Turin bu amaçla mahkemeye başvurarak ismini iPhone 7 olarak değiştirtmiş. Bu ilginç hareket ilk bakışta saçma gibi görünse de maliyet hesap edilince bir hayli mantıklı olduğu ortaya çıkıyor. Ukrayna'da isim değiştirmek sadece 2 dolara mal oluyor. Olexander, ya da yeni adıyla iPhone 7, 850 dolarlık telefona bu sayede sadece 2 dolar ödeyerek sahip olmuş oluyor. Üstelik isim değiştirmek böbreğinizi hijyenik olmayan şartlarda aldırıp organ mafyasına satmaktan çok daha güvenli.

Olexander adını değiştirttikten sonra akla 2 soru geliyor. İlk soru Apple'ın bir telif hakkı davası açıp açmayacağı. Eğer Apple böyle bir karar alırsa iPhone 7 rekor bir cezaya çarptırılarak yaptığı işe pişman olabilir. İkinci soru ise iPhone 7'nin müstakbel eşinin ve çocuklarının adlarının ne olacağı. Muhtemelen iPhone 7 SE, iPhone 7 Mini, iPhone 7 Compact gibi isimlerle karşılaşabiliriz.

Çapkın Çinli Kız iPhone Sayesinde Ev Sahibi Oldu

YORUMLAR