iPhone X'e 2018'den Önce Sahip Olmak Zor Olabilir

iPhone X'e 2018'den Önce Sahip Olmak Zor Olabilir

ABD'de 999$'dan başlayan fiyat etiketleriyle satışa sunulacak olan ve normal iPhone'lardan Super OLED çerçevesiz ekran, Face ID yüz tanıma teknolojisi gibi farklarla ayrılacak olan iPhone X'in ülkemize giriş fiyatı yaklaşık 6,099TL olacak. Fakat bu akıllı telefona sahip olmak için bu paraya sahip olmanın yanı sıra şanslı olmak da gerekebilir.

Çünkü KGI Securities'ten teknoloji analisti Ming-Chi Kuo ve daha birçok farklı analist Apple'ın iPhone X akıllı telefonunun stoklardan ve üretim kapasitesinden daha fazla talep görmesini bekliyor. Bu da müşterilerin istedikleri konfigürasyonda bir iPhone X sahibi olma veya kısa zaman içerisinde iPhone X sahibi olma ihtimallerini azaltan bir durum. Yani kullanıcılar kısıtlı tedarik zinciri sebebiyle farklı özelliklerde bir iPhone X almak zorunda kalabilir veya istedikleri iPhone X'e çok daha geç kavuşabilirler.

Analistlere göre çerçevesiz ekran ve Face ID gibi özellikleri ile çok fazla talep görecek olan iPhone X'e 2018'den önce sahip olmak çok zor. Yine yapılan tahminlere göre Apple 2018'e kadar 40 milyon adet, 2018 içerisinde de 90 milyon adet iPhone X sevkiyatı yapabilir. iPhone X, ABD ve birkaç başka ülke için 27 Ekim tarihinde ön siparişe açılacak. Bu da 2018'den önce iPhone X sahibi olmak isteyen müşterilerin 27 Ekim tarihinde uykusuz bir gece geçirerek Apple'ın açacağı ön sipariş sayfasını takip etmeleri gerektiği anlamına geliyor. Ülkemizde ise iPhone X'in Aralık - Ocak ayları civarında satışa sunulacağı biliniyor.

İşte iPhone X Türkiye Fiyatı!

iPhone X Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR