iPhone XS ve XS Max Satışa Çıktı (Apple Listesinde Türkiye Yok!)

Türkiye fiyatını merakla beklediğimiz iPhone XS ve XS Max, bugün itibarıyla Dünya genelinde satışa sunuldu. Türkiye’den yeni iPhone’ları bekleyenler için üzücü detay haberimizde.

Apple’ın 12 Eylül’de Steve Jobs Theater’da düzenlediği etkinlikte tanıttığı, 14 Eylül’de de ön siparişe açtığı iPhone XS ve XS Max, bugün 30 ülkede satışa sunuldu.

Yeni nesil iPhone’ların satışa sunulduğu ilk 30 ülke (Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç, İsviçre, BAE, İngiltere, Avustralya, Çin, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayvan, Kanada, Meksika, Porto Riko, ABD ve ABD Virgin Adaları) arasında Türkiye’nin olmaması şaşırtıcı değil ancak sonraki hafta; 27 Eylül’de 29 diğer ülke (Andorra, Ermenistan, Bahreyn, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Gürcistan, Yunanistan, Grönland, Macaristan, İzlanda, Hindistan, Kazakistan, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Malta, Monako, Umman, Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika) arasında da Türkiye’nin olmaması üzücü. Bu noktada geçtiğimiz sene tanıtılan iPhone X'in Türkiye fiyatının 14 Ekim’de açıklandığını, 24 Kasım’da da satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Yeni iPhone’ları yurt dışından satın almayı düşünenler için fiyatları hatırlatmak gerekirse; iPhone XS başlangıç fiyatı 999$, iPhone XS Max başlangıç fiyatı 1099$. En üst model olan; iPhone XS Max 512GB’ın fiyatı da 1449$. Tabii ki; bu fiyatlara vergi dahil değil.