İş Yerinde 'Facebook for Work' ile Özel Ağ Kurulabilecek

İş Yerinde 'Facebook for Work'  ile Özel Ağ Kurulabilecek

Şirketler, ofis ve çalışanlar arası iletişim ve veri alışverişi bağını sağlayan intranet alt yapısını Facebook ile değiştirebilecekler. Facebook for Work (İş için Facebook) yakında hizmete gireceğini açıkladı.

Facebook ofis içinde iletişimi sağlayacak ve veri alışverişini, toplantı tarihlerini ve benzeri tüm ofis içi ve dışı işlerin takibi için bir altyapı hazırladığını açıkladı. Bu alt yapı sayesinde tüm ofis içi iletişim sağlandığı gibi, istenirse gerçek Facebook hesaplarının özelleştirerek izlenmesi de mümkün olabilecek. 

Facebook for Work, Google Dokümanlara benzeyen bazı uygulamaları da bünyesinde barındırmayı da hedefliyor. Facebook for Work aynı zamanda, Google Drive gibi ofis içinde kullanılabilecek bir veri saklama ve paylaşma alt yapısı kurmayı da düşünüyor.

Mark Zuckerberg'in bu büyük hedefine çok az kaldığı belirtilirken, iOS ve Android uygulamalarının da Facebook for Work’ün çıkışı ile aynı zamana denk gelmesine çalışılıyor. Facebook for Work şu anda resmen açıklanmış bir proje değil. Ancak Facebook mühendislerinen Lars Rasmussen böyle bir ofis intranet alt yapısı üzerinde çalıştıklarını doğruluyor. 

Facebook Kullanıcılarından Özür Diledi

Facebook Yorumlarınıza Çıkartmalar Ekleyin!

Facebook Video Gösterimini Geliştiriyor

YORUMLAR