İşletmelere Özel Facebook Platformu Geliyor

İşletmelere Özel Facebook Platformu Geliyor

Sosyal medya devi Facebook, işletmelere özel bir sosyal ağ projesi üzerinde çalışıyor. Facebook at Work adlı servisin detayları haberimizde.

Financial Times’ta yer alan habere göre Facebook, işletmelere özel olacak bir ağ olan Facebook at Work projesine hazırlanıyor. Bu servis ile kullanıcıların kişisel profilleri ve iş profillerinin birbirinden ayrılması hedefleniyor. Facebook ile benzer özellikler taşıyacağı söylenen Facebook at Work, şimdiden yabancı şirketlerde test edilmeye başlandı.

Yeni servis haber kaynağı, gruplar ve mesajlaşma seçenekleri gibi Facebook araçları sunulurken, çalışanlara da “birlikte çalışma araçları” sunacak. Dosya ve iş paylaşımının da yapılacağı servisi küçük, orta ve büyük ölçekteki pek çok şirket kullanabilecek.

Henüz test aşamasında olan Facebook at Work’ün reklamsız olacağı ve abonelik sistemiyle çalışacağı da söylentiler arasında yer alıyor. Facebook için önemli bir gelir kaynağı olacağı düşünülen Facebook at Work’ün yayınlanmasını merakla bekliyor olacağız. Ayrıca, bu servis sayesinde bazı şirketlerde uygulanan Facebook kullanım yasağı da ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Microsoft Movie Creator ile Mobil Cihazınızdan Video Düzenleyin

YORUMLAR