İşte Dünyanın En Pahalı Kiralık Aracı

 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan, tasarımı ve performansıyla ağızları açık bırakan Pagani Huayra Roadster'ı kiralamak artık mümkün. Başlangıç ​​fiyatı 2.4 milyon dolar olan bu aracın bir aylık kirası ise 25 bin dolar civarında.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bir kiralama firması olan Putnam Leasing tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Pagani şirketinin en güçlü modellerinden Huayra Roadster'ı kiralayabileceğiniz söylendi. Yalnızca 60 aylık bir kiralama teklifi sunan Putnam Leasing, bu süreç için toplamda 700 bin dolar istiyor. Yani aylık olarak 25 bin 339 dolara denk gelen bu kiralama bedelinin Türk Lirasındaki karşılığı ise 109 bin 284 TL civarında yaptığını belirtmek gerekiyor.

Pek çok kişi tarafından ilgi odağı olan konu hakkında Putnam Leasing firmasının CEO'su Steven Posner, konuyla ilgili açıklama yaptı. Pagani'nin dğer kiralık araçlara göre daha farklı olduğunu belirten Posner, "Açık uçlu kiralamalar, kapalı uçlu kiralamalar gibi değildir. Pagani, Bir Mercedes'i bayiden kiralamak gibi değil, 36 ay boyunca bir araba için kapalı bir kontrat kirala ve sonra al ya da iade et. İşte bu kapalı kiralamadır. Ancak açık ulu kiralamalarda aracı değiştirmek isterseniz, aynı seviyede olan başka bir araca geçmenize olanak sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Dünya üzerinde yalnızca 100 adet üretilen bu aracı kiralık olarak aldığınızda, vergilerden de muaf tutuluyor ve böylelikle aslında kâra geçmiş oluyorsunuz. Şu anda Pagani için kiralama teklifi çıkıp çıkmadığı belli değilken ABD içerisinde milyonerlerin ilgi göstereceği düşünülüyor.

Peki ya sizce 700 bin dolar verip Pagani Huayra Roadster kiralamak mantıklı bir anlaşma mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.