İşte HTC'nin Yeni Can Simidi HTC Aero, Sizce Devlere Rakip Olabilir mi?

İşte HTC'nin Yeni Can Simidi HTC Aero, Sizce Devlere Rakip Olabilir mi?

İsmi çok ilgi çekmese de barındırdığı özellikler değerlendirildiğinde, HTC Aero dev üreticinin son kozlarından biri olarak görülüyor.

HTC'nin geçtiğimiz günlerde internete bilgileri sızan modeli HTC Aero, piyasaya çıkması beklenen iPhone 6s ve Galaxy Note 5 gibi modellere rakip olarak tasarlanıyor. En azından internette iddia edilen bu.

HTC’nin Android pazarındaki yerinin sallantıda olduğunu HTC'nin 2015 Yarıyıl Raporları Şirketin Geleceğini Tehlikeye Sokuyor haberimizde yazdık. Haberin hemen ardından CEO ve baş tasarımcısını değiştiren HTC, Samsung ve Apple'a karşı son bir atak daha yapmak istiyor gibi görünüyor. Bu yüzden HTC Aero’nun Galaxy Note 5 ve iPhone 6s  ile son kez ringe çıkması bekleniyor. HTC Aero çok vurucu bir isme sahip olmasa da, özellikleri açısından pek yabana atılacak gibi görünmüyor.

Quad HD ekran ile gelecek olan HTC Aero 2K görüntü kalitesi sunacak ve Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacak. Kamerasının karizmasını yeniden kazanmak isteyen HTC, Aero modelinde F/1.9 diyafram aralığına sahip bir kamera kullanmayı seçmiş, HTC Aero RAW formatını da destekleyecek.

Tamamen yeni bir tasarımla gelmesi beklenen HTC Aero. ekranında 2.5D Gorilla Glass 4 panel kullanacak. Bu özellikler artık birer dedikodu değil, tamamen gerçekleri yansıtıyor. HTC Aero Ekim ya da Kasım ayında piyasaya çıkacak, ancak fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok.

ASUS, HTC'yi Alma Planları Yapıyor

HTC One M9'a Güncelleme Geldi

HTC, Türkiye'nin Selfie'sini Çekti

YORUMLAR