İşte Samsung'un Esnek Ekran Teknolojisi - CES 2013

İşte Samsung'un Esnek Ekran Teknolojisi - CES 2013

Samsung CES 2013’te yeni Exynos 5 işlemcisinden bahsetmekle kalmadı ve herkesin bir süredir merak ettiği esnek ekranlarına dair de geniş bilgiler verdi. Sunum sırasında ABD eski başkanı Bill Clinton’un da yer alması ziyaretçilere büyük bir sürpriz yaşattı.

Youm” kod adıyla belirtilen ve OLED teknolojisi kullanan Samsung’un esnek ekranları cam yerine plastikten imal ediliyor ve kırılma, çizilmelere karşı çok yüksek dayanıklılığa sahipler. Akıllı telefon ve tabletlerin yan yüzeylerinin de kullanıma sunulması için büyük bir potansiyel barındıran “Youm” ekranlar şimdilik prototip aşamasında olsalar da çalıştıklarını ve yüksek görüntü kalitesine sahip olduklarını görmek mümkün.

CES 2013 sunumu sırasında Samsung’un toplantısına katılan Microsoft CTO’su Eric Rudder ise esnek ekranla birlikte çalışan bir Windows akıllı telefon gösterdi ve Samsung’un partnerleri ile birlikte gerçekleştirdiği ileri teknolojiye dönük yatırımların meyvelerini yakın zamanda alacaklarının sinyallerini verdi.

Şimdilik 5 inç ekran büyüklüğü ile tanıtılan esnek OLED ekranların ilerleyen zamanlarda daha büyük ve küçük versiyonlarının da tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Valve'ın patronu Windows 8'i yerden yere vurdu

YORUMLAR