İşte Sony Xperia Z5 Premium'un 4K Çözünürlüğe Rağmen 2 Gün Dayanan Bataryasının Sırrı

İşte Sony Xperia Z5 Premium'un 4K Çözünürlüğe Rağmen 2 Gün Dayanan Bataryasının Sırrı

Sony Xperia Z5 Premium serisinin 4K ekran çözünürlüğü kullanmasına rağmen batarya ömrünün 2 gün olmasının sebebi ortaya çıktı.

4K ekran çözünürlüğünden şikayet ettiğimizden değil ama bu çözünürlüğün ekran üzerinde piksel yoğunluğunu nasıl artırdığını ve bunun bataryaya olan etkilerini de bilmiyor değiliz. Peki, Sony Xperia Z5 Premium serisi bu sorunu nasıl aşmış olabilir diye düşündük ve derin bir araştırma yaptık. Sony aslında Xperia Z5 Premium cihazların bataryalarının ömrünü 2 gün olarak açıklarken, 4K ekran çözünürlüğünü nasıl kullandığı hakkında detaylara girmemişti. 3840x2160 piksel görüntü kalitesi Sony Xperia Z5 Premium’larda sadece fotoğraf ve videolarda kullanılıyor. Kullanıcılar bu tip hizmetleri kullanmadıkları zamanlarda ekranda normal 1080p HD görüntü görüyorlar.

Kısaca Sony Xperia Z5 Premium serisi 4K görüntü kalitesini sadece fotoğraf ve video hizmetlerinde kullanıyor. Bu da Xperia Z5 Premium cihazların geri kalan zamanda standart 1080p HD görüntü kalitesi sunacağı anlamına geliyor. Bu görüntü kalitesi bile uygulamalar arasında farklılık göstererek daha da düşebiliyor. Böylece Sony Xperia Z5 Premium pil ömrünü 2 güne çıkarabiliyor. Ancak cihazla 2-3 saat 4K video ilerseniz sanırız Sony’nin vaat ettiği 2 günlük batarya ömrünü hiç göremeyeceksiniz.

Sony Xperia Z5 Premium Tanıtım Videosu

Sony Xperia Z5 Premium Ön Sipariş Fiyatları Belli Oldu

Sony Xperia Z5, Snapdragon 810 Kullanmasına Rağmen Neden Eski Z Serisi Kadar Isınmıyor?

YORUMLAR