İtfaiyecilerin Orman Yangınlarıyla Mücadelesini Gösteren İnanılmaz Video

orman yangını video

Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinin Güney Kıyı bölgesinde başlayan orman yangınları, giderek büyümüş ve durdurulamaz seviyelere gelmişti. Yayınlanan yeni video ise itfaiyecilerin orman yangınları ile canhıraş mücadelesini gözler önüne sererek, ne kadar zorlu bir görev yaptıklarını bizlere bir daha hatırlattı.

Yangınlarla cansiparane mücadele eden itfaiyeciler, her ülkede övgüyü hak edecek kahramanlıkların altına imza atmaya devam ediyorlar. Gerek ülkemizde gerekse başka yerlerde özellikle orman yangınları ile mücadele ederken, ellerinden geleni ardına koymayan itfaiyeciler, Avustralya'da tüyler ürperten bir olayın altına imza attılar.

Durdurulamayan yangınların daha fazla yayılmasını engellemek adına harekete geçen bir grup itfaiye eri, araçları ile yangının ortasında durarak, yayılmasını engellemeye çalıştılar. Hızla ilerleyen yangının önüne su sıkarak geçmenin mümkün olmadığı anlarda canlarını feda etmekten çekinmeyen ekip, aracı yangının geçiş noktasına getirerek, sıçramasını durdurmayı denediler.

Yangının ölümcül ısısından etkilenmemek için camlara koruma battaniyesi çekmeye çalışan itfaiye erlerinin yaşadıkları resmi hesaptan paylaşılırken, ortamın durumu ve yangıın yıkıcılığı video ile tekrar gözler önüne gelmiş oldu. 

Video 4 milyondan fazla izlenirken, aracın içerisinde yer alan ekibin sağlık durumunun iyi olduğu ve herhangi bir sıkıntının yaşanmadığı aktarıldı. 

Orman yangınları Avustralya'nın Güney Doğu bölgesinde aralıksız sürüyor. Bugüne kadar bin iki yüzden fazla ev yangından zarar görürken, on binlerce hayvanın hayatını kaybettiği düşünülüyor. Hatta durum o kadar kötü hale geldi ki; Avustalya'daki orman yangınları bir başka ülkeyi daha etkilemeye başladı.

 

YORUMLAR