Jared Leto’dan Yeni Joker Filmi İçin Açıklama

Jared Leto’dan Yeni Joker Filmi İçin Açıklama

Warner Bros, Joker’in kendi hikayesini konu alacak film için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Son olarak Suicide Squad filminde Joker karakteri ile karşımıza çıkan Jared Leto’yu yeni Joker filminde izlemeyeceğiz. Anlaşılan birden fazla Joker projesi Leto’nun kafasını karıştırmış.

Suicide Squad filminde Joker’e hayat veren Jared Leto, çekilecek devam filminde ve Joker & Harley Quiin filminde Joker karakterini canlandırmaya devam edecek. Warner Bros ve DC, 2016 yılında gösterime giren Suicide Squad filminde büyük beğeni toplayan Harley Quinn ve Joker karakterlerine odaklanan yeni bir film projesi üzerinde çalıştığını, ancak gelecek filmin diğer orijinal Joker hikayesi ile ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

Ayrıca, İki suçlunun aşk hikayesinin işleneceği filmin senaristliğini Glenn Ficarra ve John Requa'nın yapacağı açıklandı.

Warner Bros’un açıklamasından sonra herkes bir anda Joker’in orijinal filmine odaklandı. Usta yönetmen Martin Scorsese'nin yapımcılığını üstlendiği yeni Joker filminin senaryosunu, The Hangover ve War Dogs filimlerinden tanıdığımız Todd Philips ve 8 Mile filmiyle hafızalara kazınan Scott Silver kaleme alacak. Son filmi War Dogs ile övgü toplayan Phillips aynı zamanda filmin yönetmenliğini de üstlenecek.

Joker Origin için Leonardo DiCaprio, Tom Hardy ve Jake Gyllenhaal isimleri geçiyor. Fakat şu bir gerçek ki, aynı yıl içinde beyaz perdede iki farklı Joker karakteri seyredeceğiz.

Destiny 2’nin lansmanına katılan Jared Leto umutlu görünüyordu: “Benim de bu konuda kafam karıştı. Joker’i çok seviyorum. Çok sağlam bir karakter ve canlandırması da çok keyifli. Bu çok büyük bir evren ve Joker’i canlandırdığınızda Joker’in size ait olması söz konusu değil. Bu asayı elimde tutmuş olmaktan ve şimdi de devredecek olmaktan onur duyuyorum. Yapım aşamasında olan diğer projeler var ve sonrası konusunda da oldukça heyecanlıyım.” dedi.

Bakalım ilerleyen günlerde DC evreninde neler yaşanacak.

Joker, Kendi Hikayesiyle Beyaz Perdeye Geri Dönüyor

Joker Origin Filmi için Leonardo DiCaprio Sesleri!

Samsung ve Warner Bros, Suicide Squad'ı Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor

YORUMLAR