Kadın Yönetmen, Kadın Süper Kahramanla Gişe Rekoru Kırdı

Kadın Yönetmen, Kadın Süper Kahramanla Gişe Rekoru Kırdı

Demeter’den insan üstü bir güç, kendi kendini iyileştirebilme kabiliyeti, Afrodit’ten muazzam bir güzellik, yanında sevgi dolu bir kalp, Athena’dan üstün bir bilgelik ile bereber ahlaki bir pusula, Artemis’ten avcılık maharetinin yanı sıra hayvanlarla anlaşabilme yetisi, Hestia’dan ateşe dayanıklılık ve Hermes’ten hız ile uçma kabiliyeti alan Amazon prensesi Diana Price, beyaz perdede rekor kırdı.

Patty Jenkins yönetmenliğindeki film, Grinin 50 Tonu’nun tahtını elinden aldı ve bir kadın yönetmenin aldığı en yüksek gişe rekorunu kırmayı başardı. ABD gişelerinde 100 milyon doları geçen Wonder Woman, Dünya çapında da 223 milyon dolarlık hasılat yaptı. Harika kadın Marvel evreninde, Iron Man ($98.6 milyon), Galaxy’nin Koruyucuları ($94.3 milyon), Doctor Strange ($85.1 milyon), Thor ($65.7 milyon), Captain America: The First Avenger ($65.1 milyon), The Amazing Spider-Man ($62 milyon), Ant-Man ($57.2 milyon) ve The Incredible Hulk ($55.4 milyon) gibi rakiplerini ezici bir farkla ardında bıraktı.

X-Men filmleri arasında yalnızca Dead Pool’u ($132.4 milyon) geçemeyen film, kendi evrenini de sarsmayı başardı. Diğer DC film açılışlarından da geri kalmayan Wonder Woman, Superman: Man of Steel ($116.6 milyon), Suicide Squad ($133.7 milyon) ve Batman vs Superman: Adaletin Şafağı ($166 milyon) gibi sevilen filmlerin hemen arkasına yerleşti.

YORUMLAR