Kakao ve Daum Birleşiyor

Kakao ve Daum Birleşiyor

Güney Kore'nin en büyük mobil mesajlaşma platformu Kakao'nun sahibi, bölgenin en büyük internet portallarından Daum ile güçlerini birleştireceğini duyurdu.

140 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan, Güney Kore'nin tekeli konumunundaki mesajlaşma uygulaması KakaoTalk'un geliştiricisi Kakao Inc., arama motoru, e-posta, blog, harita, takvim servisleriyle Güney Kore'nin bir başka teknoloji devi Daum Corporate ile işbirliği yaptığını duyurdu. 3 milyar dolarlık bir anlaşmaya imza atan şirketler, Ekim ayından itibaren Daum Kakao ismiyle piyasada anılmaya başlayacaklar.

Mobilde kullanıcılarının daha çok vakit geçirmesi için ter döken Daum'un bu birliktelikle rahat bir nefes alması beklenirken, Facebook'un WhatsApp'ı almasından kendine ders çıkardığı söylenen Kakao'nun mobil oyun platfomu için daha fazla kaynak bulabilmek için doğru adım attığı yorumları geliyor. Güney Kore'deki akıllı telefonların yüzde 93'üne giren KakaoTalk'un, tıklanma oranı düşüşe geçen Daum ile birleşmesinden nasıl etkileneceği merak konusu.

WhatsApp Windows Phone Store'daki Yerini Tekrar Alacak Mı?

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Ufukta Göründü

YORUMLAR