Kim Kardashian Mobilde De Para Basıyor

Kim Kardashian Mobilde De Para Basıyor

Kim Kardashian magazinde gördüğü ilgiyi sanala da taşıdı. Hollywood yıldızının Kim Kardashian: Hollywood adlı mobil oyununda harcanan paralar geliştirici şirketi de kendisini de ihya ediyor.

Kardashian efsanesi mobil oyun dünyasında da popülerliğini kanıtladı. Ailenin en göz önündeki üyesi Kim Kardashian, özellikle iPhone uygulamasından elde edilen kazançtan aldığı pay ile dudak uçuklatıyor. Ücretsiz indirilen fakat in-app-purchase ile oyun sırasında hizmet satılan Kim Kardashian: Hollywood, 25 Haziran'da markete girişinin ardından en çok indirilen ücretsiz ilk 3 uygulama arasına kısa sürede girmeyi başardı.

Oyunda tanınmanın bedelini ya karakterinizin özelliklere bürünmesini saatlerce bekleyerek, ya da star paketleri satın alırak ödüyorsunuz. Görünüşe göre çoğunluk para ödemeyi tercih etmiş. Öyle ki, oyunun üreticisi Glu Mobile'ın hisselerini yüzde 42 attırmış durumda. Yıl sonuna kadar 200 milyon Dolar gelir getirmesi beklenen oyunun Kardashian'a düşen payı ise yüzde 45 net kar oranı ile yaklaşık 90 milyon Dolar.

Kardashian'ın sesiyle yönlendirmelerde bulunduğu, kullanıcıların sanalda 175 bin dolar için gerçekte 99 Dolar ödediği oyunda 500 Dolar harcayan bir kullanıcının olması bize çılgınca gelse de, Hollywood yaşamına özenen Amerikalı gençlerin psikolojisini anlamaya yardımcı olduğunu kabul etmek gerek. Umarız en azından sanal ünlerini gerçeğe taşıyamayacaklarının farkındalardır.

Google Chrome 36 Yayınlandı

Windows Store Ve Windows Phone Geliştirici Kaynakları Birleşti

YORUMLAR