KKTC'de Çiftlik Bank Olayının Yeni Detayları Ortaya Çıktı!

Çiftlik Bank KKTC Soruşturması

Bilindiği üzere Çiftlik Bank olayında binlerce kişi milyonlarca lira dolandırılmıştı. Olay hakkında Türkiye’de soruşturma açılmış ve bazı tutuklamalar yapılmıştı. Türkiye’deki soruşturmanın yanı sıra KKTC’de de bir soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

İddialara göre KKTC, Çiftlik Bank organizasyonu için özel bir öneme sahipti. Çünkü organizasyon kapsamında toplanan paraların KKTC’deki hesaplara aktarıldığı ve buradan da başka ülkelere gönderildiği iddia ediliyor.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma dosyasına göre Mehmet Aydın, Gazimagosa’da kurduğu Fame Game adlı şirkete Türkiye’den toplanan paraları aktarıyordu. Hatta Türkiye’den KKTC’ne aktarılan tutarın 113.4 milyon lira olduğu belirlenmişti.

KKTC’de yürütülen soruşturmada ise Mehmet Aydın adına açılmış bir hesaptaki 4 milyon liraya ulaşıldı. Yine soruşturma dosyasındaki bazı sanıkların ifadelerine göre Aydın, eşiyle boşanma işlemlerini halletmek üzere, KKTC’deki bir noteri Brezilya’ya çağırmış ve burada kendisine hem boşanma hem de KKTC’deki bazı işlerinin takibi için vekalet vermişti.

Savcılık, Mehmet Aydın’ın KKTC’deki bağlantılarını araştırmaya devam ediyor.