Kodak, CES 2015'te Android Telefon ve Tabletini Tanıtacak

Kodak, CES 2015'te Android Telefon ve Tabletini Tanıtacak

2012 yılında iflasını duyuran fotoğrafçılık dünyasının tanınmış firması Kodak, yeniden yapılanma sürecinde kendisine yeni pazarlar arıyor. Firmadan gelen bilgilere göre, Bullitt Group ve Kodak’ın ortaklaşa geliştirdiği Android telefon ve tablet, önümüzdeki ocak ayındaki CES 2015 etkinliğinde tanıtılacak.

Onlarca üreticinin bulunduğu mobil cihaz pazarında, Kodak kullanım tarzıyla ön plana çıkmayı amaçlıyor. Firma yaptığı açıklamada hazırladıkları mobil cihazların üst seviye ürün kullanmak isteyen ama cihazları karmaşık bulan kullanıcıları hedefleyeceği belirtiliyor. Bu bağlamda kullanılacak arayüzün daha basit bir şekilde hazırlanacağını tahmin etmek zor değil. Akıllı cihazlarda kullanım zorluğunu genelde yaşlı insanların çektiğini düşünürsek, Kodak geçmişteki marka algısını bu grup üzerinde kullanmak istiyor diyebiliriz.

Akıllı telefonun ve tabletin, Kodak servislerinin entegre bir şekilde çalışacağı da beklentiler arasında. Cihazlarla çekilen fotoğrafları Kodak servisini kullanarak bastırıp, fiziksel bir kopya edinmek mümkün olacak. Böylece Kodak için bir gelir kapısı daha oluşmuş olacak. İlk olarak akıllı telefonu çıkartacak olan Kodak, 2015’in ikinci yarısında ise tablet ve telefonlara bağlanabilen bir kamera çıkartacak.

YORUMLAR