Kodak CES 2015'te Tanıttığı IM5 ile Akıllı Telefon Pazarına Giriyor

Kodak CES 2015'te Tanıttığı IM5 ile Akıllı Telefon Pazarına Giriyor

Las Vegas'ta düzenlenen Consumer Electronics Show (CES) 2015'te markalar yeni ürünlerini tanıtmaya devam ederken Kodak firmasından bir sürpriz geldi. CES'te boy göstermesi beklenen fakat akıllı telefon pazarına gireceği tahmin edilemeyen Kodak, fotoğraf çekme odaklı Android akıllı telefonu IM5'ı tanıttı.

LG, Sony, Acer, Sony, Lenovo ve diğer markalar ürünleri bir bir tanıtmaya devam ederken Kodak'da yeni akıllı telefonu IM5 ile bir anda sahneye çıktı. Oldukça hareketli ve tüketiciler açısından güzel geçen CES 2015'te bir çok yeni teknolojik ürünün tanıtımına tanıklık ediyoruz.

IM5 olarak tanıtılan ürünün adı Instamatic 5 ve Android işletim sistemi ile çalışan bir akıllı telefon. Çinli firma Bullit tarafından üretilecek olan telefon basit olarak akıllı telefon kullanmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Çünkü arayüzü standart Android telefonlara göre çok daha büyük ikonlardan oluşuyor ve kullanımı son derece kolay. Tabi markaıs Kodak olunca, telefonun da fotoğraf çekme odaklı olmasını normal karşılıyoruz. 13 magepiksellik arka kamerası olan cihazın, 5 megapiksellik bir de ön kamerası var ve bu ön kamera sayesinde harika selfieler çekebileceksiniz.

1280 x 720 piksellik 5 inç ekrana sahip olan IM5 720p görüntü kalitesi sunuyor. 1 GB RAM ile birlikte gelecek olan telefonun depolama alanı ise 8 GB fakat SD kart ile depolama alanı arttırılabiliyor. Çift SIM kart takabileceğiniz Kodak Instamatic 5, 1.7 GHz işlemciye sahip ve Android 4.4.2 ile birlikte gelecek. 120 gram ağırlığa sahip olan telefonun Kodak tarafından 2015' yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Avrupa'da 299 Euro karşılığında satılacak olan Kodak IM5'ın fiyatı Amerika'da 249 Dolar olacak. Türkiye'de ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmeyen IM5 ile ilgili detayları sizlerle elbette paylaşacağız. Cihaz ile ilgili ilk görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

ASUS Zenfone 2, CES 2015'te Tanıtıldı

YORUMLAR