Kodak'ın Güçlü Kamera Özelliklerine Sahip Akıllı Telefonu Satışa Çıktı

Kodak'ın Güçlü Kamera Özelliklerine Sahip Akıllı Telefonu Satışa Çıktı

İlk olarak Ekim ayında duyurulan ve Kodak imzası taşıyan Ektra isimli akıllı telefon, Avrupa’dan sonra gecikmeli de olsa ABD’de satışa sunuldu. Söz konusu marka Kodak olunca, kamera özellikleri de bir hayli dikkat çekti.

Aralık ayından bu yana Avrupa’da satışta olan Kodak Ektra akıllı telefonlar, Nisan’da beklenmesine rağmen biraz gecikmeli olarak ABD’de piyasaya sürüldü. Telefonun Kodak imzası taşıyor olması, doğal olarak kamera özellikleri konusunda merak uyandırıyor. 21 MP bir arka kameraya sahip olan Ektra’nın dijital fotoğraf makinesini andıran bir akıllı telefon olduğu yorumları yapıldı. Ayrıca 13 MP ön kameraya da sahip olan Ektra, faz algılama otofokus, 4K video çekimi ve 6 eksenli optik görüntü sabitleme gibi özelliklerle de donatıldı.

Kamera özelliklerinin yanı sıra teknik özellikleri bağlamında da piyasa ortalamasını tutturan Ektra, 5 inç 1080p dokunmatik ekranın yanı sıra 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına da sahip. 6 çekirdekli MediaTek Helio X20 işlemci barındıran telefon, Android 6.0 Marshmallow ile çalışıyor.

Fiyat olarak orta üst segmente hitap eden Ektra, başlangıçta 550 dolar olarak duyurduğu fiyatını düşürerek 400 dolar fiyat etiketiyle raflara dizildi. Ayrıca Kodak’ın resmi web sitesi üzerinden de telefonun satışı yapılıyor. Kodak Ektra henüz Türkiye’de satılmıyor.satılıp satılmaycağı ile ilgili bir açıklama da yok, ancak ülkemizde de satışa çıkması bize göra pek de sürpriz olmaz.

General Mobile GM 6 Türkiye'de Satışa Çıktı

HTC U11 Piyasanın En İyi Kamerasına Sahip

YORUMLAR