Lenovo İlk Windows Phone Cihazını Birkaç Ay İçinde Çıkartıyor

Lenovo İlk Windows Phone Cihazını Birkaç Ay İçinde Çıkartıyor

Microsoft'un resmi blogundan yapılan açıklamalarda Windows 10'un piyasa çıkma hazırlıkları anlatılırken Çin bandıralı Lenovo şirketi ile yapılan stratejik ortaklığa de değinildi. Lenovo, 2015 yılının ortalarında ilk kez bir Windows Phone cihazı satışa çıkartacak. China Mobile ile işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan bu atılımla Lenovo, Android'de yakalayamadığı başarıyı Windows Phone ile yakalamayı deneyecek.

Dünyanın lider PC üreticileri arasında yer alan Lenovo, Berlin'de düzenlenen teknoloji fuarında başarılı Android modelleri ile dikkat çekerken istenilen satış grafikleri yakalanamadı.

Çin'de güncelleme furyası başladığında hazırlıklı olmak isteyen Microsoft, bu iş için özel 2,500 adet hizmet merkezi kuracak. Lenovo da bu işe ortak olup kullanıcı deneyiminin kalite artışında pay almak istiyor.

Her iki kanat konu hakkında daha fazla bilgi paylaşmazken Lenovo'nun Windows Phone projesi bir müddet spekülasyon olarak dolaşmıştı. Xiaomi'nin de Windows 10'u test edecek olmasıyla birlikte Microsoft Çin ile yakın ilişki kurma stratejilerini güçlendirecek gibi görünüyor.

Windows 10 Telefon Sürümünün Sistem Gereksinimleri Açıklandı

YORUMLAR