Lenovo Moto G4 ve Moto G4 Plus Cihazları Duyurdu

Lenovo Moto G4 ve Moto G4 Plus Cihazları Duyurdu

Raflara yerleştiğinde Moto G4, Moto G 4’üncü nesil ya da Moto G 2016 adlandırılması muhtemel  Lenovo Moto G4 ve G4 Plus sonunda duyuruldu.

Her iki telefonun teknik özelliklerine bakıldığında birbirinden çok da farklı olmadığını görebiliyoruz. Ancak bu farklılıklar çok radikal değişiklikler olarak göze çarpmıyorlar.

Moto G4 ve G4 Plus Teknik Özellikleri

Her iki telefon da 5.5 inçlik Full HD 1080p çözünürlükte Corning Gorilla Glass 3 ekran taşıyorlar. Snapdragon 617 1.5GHz 8 çekirdekli bir işlemci taşıyorlar. Ancak 2/3 ve 4GB RAM seçeneği sunuyorlar. Elbette yüksek seçenekli olan model Plus sıfatını alan model. Bunun yanı sıra Moto G4 ve G4 Plus dahili depolama seçeneği olarak da 16/32/64GB seçeneklerini sunuyorlar.

Moto G4 ve G4 Plus bu özellikleri çeşitlerken arka kameraları da birbirlerinden farklı özellikler sunuyor ancak ön kameraları birbirinin aynı 5MP geniş açılı kamera taşıyor. Her iki telefon da 3,000mAh batarya taşıdığı için pil ömrü açısından farklı iddialarda bulunmuyorlar. Bu noktada tek fark G4 Plus’un  kutusundan bir Turbo Şarj kitinin çıkıyor olması.

Moto G4 ve G4 Plus Yazılım Özellikleri

Moto G4 ve G4 Plus  cihazlarda Lenovo Motorola’nın geleneksel "bloatware" (işletim sistemi ile gelen uygulamalar) kullanmayan kullanıcı hizmetine dokunmamış. Telefonlarda ekstra ve işe yaramayan herhangi bir yazılıma rastlamıyorsunuz. Bundan dolayı da Android 6.0.1 Marshmallow ile gelen her iki cihaz da son derece temiz bir işletim sistemi sunuyorlar.

Moto G4 ve G4 Plus kaç para?

İlginçtir Lenovo Moto G4’ün fiyatı haziran ayında açıklanacak. Ancak bir üst modeli olan Moto G4 Plus’un 16GB/2GB konfigürasyonu 200 dolar etiket taşıyacak. Moto G4 Plus’un bir diğer sürümü olan 32GB/3GB cihazının da fiyatı 225 dolar olacak. Bu telefonları çok büyük olasılıkla biz Türkiye’de hiç görmeyeceğiz. 

4.Nesil Motorola Moto G Yayınlanan Bir Video İle Ortaya Çıktı

YORUMLAR