Lenovo, Şarjı 46 Gün Giden Telefon Üretmeye Çalışıyor

Lenovo, Şarjı 46 Gün Giden Telefon Üretmeye Çalışıyor

Akıllı telefon üretimi konusunda pek aktif bir rol oynamayan Lenovo, diğer cihazlarındaki üstün başarısını bu sektöre de taşımak için büyük bir projeye imza atacak.

Lenovo’nun kendini ortaya çıkarmak için başladığı büyük proje, günümüzde en büyük sorunlardan birisi haline gelmiş şarj ömrüyle alakalı. Bataryaların kısa ömürleri yüzünden çoğumuz hayatımızı prizlerin önünde yaşıyor ve şarj sorunuyla uğraşmaktan yorgun düşüyoruz. İddialara göre eğer her şey yolunda giderse Lenovo bu sorunu çözmek için şarjı 46 gün giden akıllı telefon üretecek. 

P70t ismiyle anılan bu yeni telefonun toplam 4000 mAh büyüklüğünde bir bataryası olacak. Bu bataryanın özel olarak büyük bir ayrıcalığı olmayacak gibi. Bataryanın P70t'yi 46 gün sorunsuz kullandırma sırrı ise; Lenovo tarafından telefona yapılacak bazı özel ayarlarda gizli. Bu ayarlar ise klasik olarak kullanılan tasarruf modlarının biraz daha gelişmiş hali. Mesela telefonu kullanmadığınız zamanlarda uygulamalar kapanacak, telefon güç tasarruf moduna geçecek. Lenovo'nun 46 gün diye basına sunduğu bu telefonu aktif olarak kullandığınızda ise şarjı daha kısa sürede bitecek.

Lenovo P70t, 149 gram ağırlığına ve 5 inç boyutunda HD bir ekrana sahip olacak. Cihaz 1GB RAM ve 8GB ROM'un yanı sıra 4 çekirdekli bir işlemciyi üzerinde taşıyacak. Telefon hakkında bize ulaşan bilgi bu kadar ama ilerleyen günlerde Lenovo tarafından daha fazla açıklama yapılması bekleniyor.

Lenovo, Motorola'yı Bünyesine Kattı

Lenovo Golden Warrior Note 8 Duyuruldu

YORUMLAR