Lenovo ThinkPad 10 Tanıtıldı

Lenovo ThinkPad 10 Tanıtıldı

Lenovo'nun profesyonel kullanıcılar için geliştirerek piyasaya sürmeye hazırlandığı ThinkPad 10, Lenovo TechWorld 15 etkinliğinden tanıtıldı.

MilSpecs olarak bilinen askeri derecede sağlamlık sertifikasını almaya layık görülen yeni tabletin en öne çıkan özelliklerinden bir tanesi parmak okuyucuya sahip olması.

Lenovo'nun WRITEit yazılımı ile birlikte sunulacak olan ThinkPad 10, bir de dijital kaleme sahip. Böylelikle kullanıcılar cihaz üzerinde el yazısı ile istediklerini yazabilecekler.

10 inç'lik ekran üzerinde 1920 x 1200 çözünürlük desteği sunan ThinkPad 10, Intel'in Atom Z8500 işlemcisini ve 4 GB RAM bulunduruyor. Yaklaşık olarak 10 saate kadar kullanım sunan bir batarya kullanılan ThinkPad 10'un pil durumu kullanım tarzınıza göre de farklılıklar gösterecektir.

Windows 10'un çıkışı ile birlikte piyasaya sürülecek olan ThinkPad 10'un satışa çıkacağı ülkeler ve satış ağı henüz belli değil. Fakat kısa süre içerisinde cihazın kendisi ile ilgili çok daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Özellikle piyasaya çıktıktan sonra sağlamlığı hakkında çok daha fazla veri sağlayabileceğiz.

Evde eğlence ya da basit kullanımlarınız için çok da ideal olmayan ThinkPad 10, daha çok iş dünyasındaki kullanıcılardan ilgi görecektir. Türkiye'de de piyasaya hızlıca girmesini beklediğim ThinkPad 10, Lenovo'nun bugüne kadar geliştirdiği en başarılı tabletlerden bir tanesi olarak görünüyor.

Dikkat,  iPhone'lara Gelen Esrarengiz Bir Mesaj Tüm Cihazı Kilitliyor

YORUMLAR