Lenovo Vibe P1 Akıllı Telefon Göründü

Lenovo Vibe P1 Akıllı Telefon Göründü

Lenovo‘nun internet üzerinde dolaşan dedikodular sırasında hep farklı isimlerle anılan yeni telefonu Lenovo Vibe P1, sonunda görüntülendi.

Lenovo, Motorola‘yı satın aldıktan sonra dünyanın en büyük 3. cep telefonu üreticisi oldu. Orta sınıf akıllı telefon pazarının hakimi olmayı hedefleyen Lenovo, yeni telefonlarını da arka arkaya çıkartıyor. Uzun süredir hakkında konuşulan Lenovo Vibe P1’de bunlardan biri.

Lenovo dev telefon üreticilerinin kulvarına hiç geçmiyor. Pazarda dev markalar olan LG G4, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Xperia Z3+, HTC One M9+ ve iPhone 6 gibi rakiplerle yarışmayı da düşünmüyor. Böylelikle Lenovo her zaman “orta sınıfın” telefonu olacakmış gibi bir profil çiziyor. Yeni telefonu Lenovo Vibe P1’de bunun bir kanıtı.

Lenovo Vibe P1, 5 inçlik 294ppi piksel kalitesi sunan ve 1280x720 çözünürlüğe sahip IPS LCD ekranıyla oldukça mütevazi bir telefon. 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 410 işlemcisiyle 1.3 GHz performans sunuyor. 2 GB RAM ile gelecek olan Lenovo Vibe P1, 16 GB bellek kapasitesine sahip. Lenovo Vibe P1, kamera özellikleri de vasat. Arka kamerası 8 MP bir lense sahipken, ön kamerası 5 MP olarak tasarlanmış.

Lenovo Vibe P1  240 -250 dolar civarında bir etikete sahip olacak. Türkiye satış fiyatının da 800-900 TL civarında olacağı düşünülüyor.

Lenovo'nun Yeni Vibe Serisi Sızdırıldı

Lenovo'dan Kameraya Benzeyen Akıllı Telefon: Vibe Shot

Lenovo’nun Projektörlü Telefonu SmartCast ile Her Yer Telefona Dönüşebiliyor

YORUMLAR