LG 10 Milyon Adet G2 Satışı Hedefliyor

LG 10 Milyon Adet G2 Satışı Hedefliyor

Güney Koreli mobil telefon üreticisi LG Electronics bugün yaptığı açıklamayla birlikte yeni amiral gemisi olan LG G2 akıllı telefon satışlarının en az 10 milyon civarında olmasını hedeflediklerini duyurdu.

LG yerel başkanı Tayvan'da gerçekleştirilen resmi LG G2 lansmanı sırasında, kendi amiral gemileri LG G2 için 10 milyonun üzerinde satış rakamını hedeflediklerini doğrulamıştı.

Öncelikli olarak Tayvan üzerinde en az 20.000 adet LG G2 satışı gerçekleştirmeyi planlayan şirket, akıllı telefon pazarında yakalamış olduğu yüzde 5'lik pazar payı oranını ilerleyen zamanlar içerisinde yüzde 10'lara kadar çıkarmayı hedefliyor.

Ağustos ayında tanıtımı yapılan LG G2, hem yenilikçi tasarımı hem de donanım özellikleri sayesinde gerçekten oldukça çekici bir akıllı telefon. Aynı zamanda telefonun arka tarafında yer alan güç ve ses butonları da şimdiden birçok kullanıcının ilgisini çeken özellikler arasında yer alıyor.

 

Galaxy S4, Galaxy Note 2, Xperia Z1, HTC One ve diğer rakipleri göz önüne alındığı zaman LG'nin hedeflediği satış rakamlarına ulaşması şimdilik zor gibi görünüyor olsa da imkansız olduğunu söylemek de güç.

Spotify Türkiye'de Yayına Başladı

YORUMLAR