LG' de Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

LG' de Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Üretimine Başlıyor

Samsung’un hemen arkasından LG’de katlanabilir ekranlı telefonlar için harekete geçti. LG piyasada rakibini yalnız bırakmayı düşünmüyor.

Samsung’un katlanabilir ekranlı bir telefon çıkaracağı haberi henüz geçen hafta yayınlanmıştı. LG’nin elbet ezeli rakibinden geri kalması düşünülemezdi. Güney Kore’de yayınlanan ETNews sitesinin haberine göre, LG’de katlanabilir telefon üretmek için gün sayıyor. 2016 yılında Güney Koreli iki dev üreticinin kapışacağı yeni bir akılı telefon kulvarı daha olacak gibi görünüyor.

LG’nin katlanabilir OLED ekranlı cihazlar üretmek için 900 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı da gelen haberler arasında. Samsung’un 2016 yılının Ocak ayında katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarını duyuracağı haberinin hemen arkasından gelen bu habere göre, LG’de neredeyse aynı tarihi hedefliyor. Ancak LG tanıtımdan hemen sonra bu cihazları piyasaya da hızla sürmeyi de planlıyor. LG’nin yeni katlanabilir ekranlı telefonu hakkında başka bir detay verilmiyor.

ETNews haberine göre 2020 yılına kadar dünyada normal ekranlı akılı telefon üretilmeyecek. Tüm akıllı telefon üreticileri bu teknolojiyi kullanmaya başlayacaklar. 

Samsung Galaxy S7 Katlanabilir Bir Cihaz Olabilir

LG'den 1 mm'den İnce Duvara Yapıştırılabilen OLED TV

Polis, LG'nin OLED Teknolojisini Çaldı İddiasıyla Samsung Ofisini Bastı

YORUMLAR