LG G Watch R Gelecek Hafta Piyasaya Sürülüyor

LG G Watch R Gelecek Hafta Piyasaya Sürülüyor

Geçtiğimiz haftalarda LG G Watch R'nin özellikleri hakkında sizlere bir bilgilendirme haberi geçmiştik. Piyasada bulunan diğer akıllı saatlerin aksine kare veya dikdörtgen yapıda olmayan cihaz, tamamen klasik saatlerde olduğu gibi yuvarlak bir tasarımla birlikte bizlerle buluşacak. Böylece kullanıcıların cihazı daha etkili bir şekilde kullanırken kollarında onları rahatsız edecek bir nesne bulunmaması amaçlanıyor.

Gelen son bilgilere göre 14 Ekim 2014'te Güney Kore'de piyasaya sürülecek olan LG G Watch R'nin fiyatına dair maalesef herhangi bir bilgi mevcut değil. Android Wear işletim sistemiyle birlikte gelecek olan cihazın 320x320 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olacağı biliniyor. Cihaza dair resmi basın görsellerini aşağıda görebilirsiniz.

Daha önce Moto 360 da akıllı saatler içerisinde yuvarlak tasarımıyla kendine özel bir yer elde etmişti ve bilhassa ABD pazarında iyi bir satış ve kullanım oranı yakalayabildiğini belirtmek gerek. Bu nedenle LG G Watch R'nin piyasalara girişi biraz daha zor olacak. Zira zaten pazarda yuvarlak tasarımlı ve direkt olarak Google'ın kendisinden gelen bir akıllı saat mevcut.

Şimdilik elimizde daha fazla bilgi mevcut değil ancak LG G Watch R'nin uygun bir fiyat ve yeterli özelliklerle sunulması durumunda hedef pazarlarda yeterli satışları yakalayacağına inanıyorum. Zira cihazın sahip olduğu dinamik ve etkili tasarım pazarlama çalışmalarında da kolayca görülebiliyor. Hazırlanan tanıtım videosuna göz atmayı sakın unutmayın.

Yeni iMac ve iPad geliyor!

YORUMLAR