LG G7 ile İlgili Detaylar Gelmeye Başladı

LG G7 ile İlgili Detaylar Gelmeye Başladı

LG G7 ile ilgili internete sızan bilgiler, cihaz hakkında önemli bilgiler taşıyorlar. Bunlardan ilki, LG'nin G7'nin Qualcomm Snapdragon 845 işlemci kullanıyor olabileceği hakkında.

LG G7'nin bu seçeneği değerlendiriyor olmasının sebebi olarak, Snapdragon 845 ile artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamalarının LG G6 cihazlardan yüksek bir performans sergileyebileceği gösteriliyor.

Yüksek performans demişken hatırlıyoruz ki, LG geçen yıl yaptığı açıklamada 2016 yılında üretilmiş olan Snapdragon 821 işlemcinin Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+ ve Sony Xperia XZ Premium’da bulunan Snapdragon 835’e göre daha kararlı olduğunu iddia etmiş ve LG G5 cihazlarında bu çekirdeği kullanmıştı.

Ancak bu açıklamaya rağmen, LG'nin Snapdragon 821 çekirdeğini kullanıyor olması, cihazlara pek bir avantaj sağlamamış, kullanıcılar doğal olarak Snapdragon 835 çekirdeğe sahip olan cihazları tercih etmişlerdi.

Öte yandan, yeni gelen haberlere göre LG G7 için Qualcomm ile anlaşmaya giden şirketin, Qualcomm Snapdragon 845 işlemciyi kullanacak olmasının, artık markanın markanın makûs talihini en azından işlemci bazında yeneceği anlamına geliyor olabilir.

LG G6 Özellikleri

LG G6 Hataları, Sorunları ve Çözümleri

YORUMLAR