LG İlk Mobil İşlemcisini Tanıttı

LG İlk Mobil İşlemcisini Tanıttı

Samsung’tan sonra, LG de telefonları için kendi mobil işlemcisini üretti. Yeni işlemci hakkında detaylar ve işlemcinin kullanılacağı ilk telefon hakkındaki bilgiler haberimizin devamında.

Akıllı telefon pazarında son zamanlarda hızla gelişen ve büyüyen LG, Nuclun adındaki yeni sekiz çekirdekli ve 32 bit standardındaki LTE-A Cat 6 yongasetini tanıttı. Üreticiye göre yeni işlemci, gelecekteki akıllı telefonlar için daha yüksek esneklik sağlayacak.

Yeni yongasetinde yüksek performans gerektiren görevler için 1.5 GHz ARM Cortex-A15 çekirdeği kullanılırken, daha az işlemci gücü gerektiren görevlerde ise dört çekirdekli 1.2 GHz ARM Cortex-A7 işlemci kullanılıyor. Yani yongaseti, kullanılan çekirdek sayısını ihtiyaca göre ayarlayabiliyor. Ayrıca, LTE-A Cat 6 ağ özelliği sayesinde de 4G şebekesinde yüksek hızlara ulaşmak mümkün hale geliyor.

LG’nin yeni işlemcisinin ilk defa kullanıldığı model ise, Full HD çözünürlüğe sahip 5.9 inçlik ekran, 2 GB RAM, 3000 mAh pil, 32 GB’lık dahili hafıza ve microSD kart desteği gibi özelliklere sahip olan LG G3 Screen olacak. Yeni modelin tasarımı ve kameraları LG G3 modeliyle neredeyse aynı özelliklere sahip.

Tüm bunların yanında, üreticilerin 64 bit’e geçiş çalışmalarını hızlandırdığını göz önüne alırsak, LG’nin 32 bit işlemciyle başlaması, bunun bir test süreci olduğunu düşündürüyor. İşlemcinin kullanıldığı ilk cihazın sadece Güney Kore’de satışa sunulacak olması ise bu iddiayı güçlendiriyor.

Google Inbox Uygulaması Chrome Web Mağazası'ndaki Yerini Aldı

YORUMLAR